Zielona Szkoła/Wycieczka Szkolna w Jastrzębiej Górze

 Oferujemy turnusy od 4 do 14 dni 

Jastrzębią Górę warto odwiedzić nie tylko ze względu na wyjątkowy charakter samego kurortu, ale przede wszystkim ze względu na ogromną różnorodność linii brzegowej w tym miejscu. Miejscowość położona jest nad klifowym wybrzeżem, nie pozbawionym jednak dostępu do plaży, która również nie grzeszy monotonią – od wschodu plaża jest kamienista, jak na północnych plażach Bałtyku, a na zachodzie piaszczysta, jak w pozostałych częściach wybrzeża.

♥ Kameralny ośrodek, pyszna domowa kuchnia

Zakwaterowanie:
Willa „Chantal” – obiekt ogrodzony, znajduje się tylko 450 metrów od piaszczystej plaży, na której poczujesz delikatny powiew bryzy i będziesz mógł korzystać do woli z wyjątkowych kąpieli morskich oraz słonecznych. 

Na terenie ośrodka znajduje się:
– stołówka
– zewnętrzny, zadaszony namiot do organizacji zajęć, zabaw
– plac zabaw dla dzieci, huśtawka, zjeżdżalnia, drabinki
– grill, ogród i taras wypoczynkowy
– sala do prowadzenia zajęć lekcyjnych oraz organizowania dyskotek
– stół do ping ponga, piłkarzyki
– boisko do siatkówki
– bezprzewodowy Internet WiFi
– 500 metrów od Ośrodka znajduje się ogólnodostępny plac sportowy m.in.: siłownia na świeżym powietrzy, boisko do koszykówki

W ramach ceny zapewniamy:
Transport: przejazd autokarem klasy LUX: klimatyzacja, WC, DVD, obsługa przejazdu zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi czasu pracy kierowców. Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach rannych do Jastrzębiej Góry; wyjazd z Jastrzębiej Góry na miejsce zbiórki ok. godz. 08:00 po śniadaniu + wydaniu suchego prowiantu. Tydzień przed wyjazdem wysyłamy do klienta dokładną informację odnośnie wyjazdu, przydziału pokoi.
Zakwaterowanie: Willa “Chantal” – pokoje 2-5 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.
Wyżywienie: 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja + podwieczorek) zgodnie z zasadami higieny oraz racjonalnego żywienia dzieci. Śniadania oraz kolacje w formie bufetu, obiady serwowane. Na drogę powrotną suchy prowiant oraz na wycieczki całodniowe. Turnus rozpoczyna się ciepłą kolacją a kończy śniadaniem + wydaniem suchego prowiantu na drogę).
Opieka rezydenta z ramienia biura koordynującego program zielonej szkoły podczas całego turnusu
Opieka medyczna: pielęgniarka na terenie ośrodka. Zabezpieczenie podstawowych lekarstw wraz z antybiotykami przepisanymi przez lekarza wg recept. 

Wycieczki/Atrakcje wraz z biletami wstępu:
1.Wycieczka autokarowa z przewodnikiem: Gdańsk – Gdynia:
– Bilet wstępu: Interaktywna wystawa dla dzieci „Ludzie-Statki-Porty” (zagadnienia związane z morzem) – dzieci spróbują swoich sił na mostku kapitańskim, wywołają falę tsunami, poznają tajniki życia portu i przebiorą się za kapitana, majtka lub… pirata.
– Bilet wstępu: Dar Pomorza „Statek Muzeum”
Zwiedzanie z przewodnikiem Gdańska, Gdyni: Długi Targ, Żuraw, Kościół Mariacki, Uliczka Mariacka, Fontanna Neptun, Dwór Artusa, Skwer Kościuszki

2. Wycieczka autokarowa z przewodnikiem: Hel i Władysławowo:
– Bilet wstępu na rejs statkiem – obierz kurs na przygodę. Wyrusz z nami w niezapomniany rejs i zaprzyjaźnij się z żywiołem, jakim jest „Ocean”.
– Bilet wstępu do pracowni bursztynu– pracownia istnieje od roku 1982 a jej. Wyroby z bursztynu znane są na całym świecie, między innymi w Kanadzie, USA i Japoni. Dzieci będą uczestniczyć w prelekcji na temat bursztynu, można wówczas obejrzeć pracownie i uczestniczyć w produkcji.
– Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie

3. Show po kaszubsku – występ zespołu kaszubskiego, na wesoło poznawanie gwary kaszubskiej, konkursy i zabawy z publicznością<

4. Wycieczka autokarowa do Sea Parku
– Bilet wstępu do parku – jest największym na Północy parkiem rozrywki dysponującym bogatą ofertą atrakcji rozrywkowych i edukacyjnych związanych tematycznie z morzami i oceanami.
W programie:
– największe Fokarium w Polsce
– oceanarium prehistoryczne w technologii 3D
– muzeum marynistyczne
– park makiet zwierząt morskich
– wrak na wspak
– park miniatur latarni morskich
– błękitek live show
– gaj małego pirata 
– woliery z ptakami
– plac zabaw
– kolejka pirata
– park zręcznościowo-linowy dla dzieci

5. Wycieczka piesza na Latarnię Morską w Rozewiu

6. Ognisko/Grill z pieczeniem kiełbasek

7. 1x nauka tańca zumby

8. Wieczorek filmowy przy popcornie

Długość turnusu Cena
14 dni
12 dni
11 dni
10 dni
  • W przypadku wyjazdu nad morze uczniów z Szkół Podstawowych klasy III z województwa śląskiego, każdemu uczniowi przysługuje dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska (kwota 170 lub 400 zł)
  • Uczniowie z klas IV, którzy nie uczestniczyli w wyjeździe na zieloną szkołę w klasie III z powodu COVID-19 – mogą skorzystać z dofinansowania w klasie IV
  • Aby otrzymać dofinansowanie minimalny pobyt nad morzem to 10 dni 
Długość turnusu Cena
od 4 do 8 dni Terminy oraz ceny ustalamy indywidualnie z każdym klientem w oparciu o wybrane wycieczki w programie a także ilości uczestników i lokalizację szkoły

Galeria Willi “Chantal”