Dla dużych i małych…
Spokojnie i ekscytująco…
W Kopalni Soli „Wieliczka” każda osoba znajdzie coś dla siebie!

Kopalnia Soli „Wieliczka” to jeden z najcenniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej na ziemiach polskich, rocznie odwiedzany przez ponad milion turystów z całego świata. To także zabytek klasy światowej, wpisany jako jeden  pierwszych dwunastu obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Kopalnia Soli „Wieliczka” dzisiaj to zarówno wielowiekowa tradycja jak i nowoczesność, kilkusetletnia historia i podziemne miasto z rozbudowaną infrastrukturą. Kopalnia to dorobek kilkudziesięciu pokoleń górników, pomnik historii Polski i narodu polskiego – marka, która istnieje w świadomości Polaków od stuleci.

Wielickie legendy to temat przewodni tej wycieczki. Podczas interaktywnej lekcji pod ziemią uczniowie poznają opowieść o pierścieniu św. Kingi, dowiedzą się kim był Skarbnik i Bieliczka. Jednak to nie wszystko – aby zdobyć cenne punkty dzieci będą rywalizować w konkurencjach związanych z pracami dawnych górników. Nasz przewodnik zadba o to, aby wyprawa zaangażowała wszystkich uczestników.

 • Czas zwiedzania ok. 2,5 godz.
 • Wiek uczestników: 9-12 lat
 • Za dodatkową opłatą możliwość zorganizowania obiadu dla grupy

 

Cena zawiera:
– transport autokarowy, opłaty parkingowe i drogowe
– bilet wstępu
– zwiedzanie z przewodnikiem
– opieka przedstawiciela biura

 

ZAMÓWIENIE WYCIECZKI

Aby zarezerwować wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

    • Termin oraz cenę wycieczki ustalamy indywidualnie z klientem w oparciu o lokalizację szkoły oraz ilość uczestników
    • Telefonicznie lub mailowo ustalamy szczegóły wycieczki z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować i dostosować do Państwa potrzeb)