Zielona Szkoła/Wycieczka Szkolna w Kotlinie Kłodzkiej

z wizytą w Skalnym Mieście „Adrspach” w Czechach

Turnus pięciodniowy

Program wycieczki
1. dzień:
– wyjazd z miejsca zbiórki, przejazd do Kłodzka – zwiedzamy Twierdzę z przewodnikiem – najbardziej znany i charakterystyczny obiektem Kłodzka górujący nad miastem, zajmująca wzniesienie zwane Forteczną Górą. Jest to jeden z najlepiej zachowanych systemów fortyfikacji obronnych + podziemne Labirynty – kilka metrów pod ziemią znajduje się gęsta sieć korytarzy minowych, umożliwiających wysadzenie każdej części stoku wraz ze stanowiskami atakującego wroga. Szacuje się, że długość tych korytarzy wynosi kilka kilometrów. Spacer po mieście w okolicach rynku, czas na zakup pamiątek
– wyjazd, przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja

2. dzień:
– śniadanie + wydanie suchego prowiantu na wycieczkę, spotkanie z przewodnikiem: wejście do Rezerwatu „Błędnych Skał” – obszar ochrony ścisłej ma powierzchnię ok. 22 ha, znajduje się na wysokości 853m n.p.m. i położony jest na obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych. Obejmuje on swoim zasięgiem zespół osobliwych form skalnych o wysokości 6 – 11 m, wytworzonymi wskutek wietrzenia piaskowca. Błędne Skały to labirynt szczelin i zaułków, niekiedy niezwykle wąskich, oddzielających bloki skalne kilkunastometrowej wysokości. Wiele skał ma własne
nazwy np.: “Skalne Siodło”, “Kurza Stopka”, “Tunel”, “Wielka Sala”.
– przejazd do Karłowa gdzie rozpoczynamy wędrówkę na najwyższe wzniesienie Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki – szczyt jest uważany za najważniejszą atrakcję Gór Stołowych, po stronie polskiej. Posiada wygląd wydłużonego stoliwa pociętego szczelinami. Najgłębszą szczeliną jest “Piekło” (30 metrów głębokości). Formy skalne na Szczelińcu przypominają różne postacie i kształty (między innymi: “Wielbłąd”, “Koński Łeb”, “Kwoka”, “Małpolud”, Słoń, “Kołyska”).
– obiadokolacja

3. dzień:
Śniadanie, wydanie suchego prowiantu, spotkanie z licencjonowanym przewodnikiem, przejazd do Skalnego Miasta Adrspach – wizyta w niezwykłym labiryncie form skalnych (m.in. Indianin, Głowa Cukru, Dzban, Organy, Rękawica), grota z wodospadem, rejs łodzią po usytuowanym wśród skał jeziorku, przyjazd do ośrodka, korzystanie z infrastruktury ośrodka, obiadokolacja.

4. dzień:
– śniadanie, korzystanie z infrastruktury ośrodka, obiad, zajęcia integracyjne, kolacja lub w zamian grill/ognisko z pieczeniem kiełbasek (jeżeli istnieje taka możliwość w ośrodku)
Dla każdego uczestnika Czapeczka 😊

5. dzień:
– śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka. Przejazd do Złotego Stoku – zwiedzanie przewodnikiem Kopalni Złota, podziemną trasę turystyczną, płukanie złota, certyfikat „młodego odkrywcy”
– powrót na miejsce zbiórki, zakończenie wycieczki

Cena zawiera:
– transport autokarowy, opłaty parkingowe i drogowe
– ubezpieczenie NNW
– 4x nocleg w pokojach z pełnym węzłem sanitarnym
– wyżywienie jw.
– bilety wstępu: Twierdza góra i dół, Błędne Skały, Szczeliniec, Adrspach + rejs, Kopalnia Złota
– opieka przewodnika wg programu
– opieka przedstawiciela biura
– art. sportowe np. piłki, skakanki – zabezpiecza biuro
– dla każdego uczestnika czapeczka, dyplom

Dodatkowo możliwość zwiedzania:
– Muzeum Zabawek w Kudowie 
– Kaplica Czaszek 
– Szlak Giniących Zawodów – pokaz toczenia naczyń glinianych, wstęp do domu wypieku chleba, do chatki robótek ręcznych, kuźni i mini – zoo 

ZAMÓWIENIE WYCIECZKI

Aby zarezerwować wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

    • Termin oraz cenę wycieczki ustalamy indywidualnie z klientem w oparciu o lokalizację szkoły oraz ilość uczestników
    • Telefonicznie lub mailowo ustalamy szczegóły wycieczki z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować i dostosować do Państwa potrzeb)
    • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie