To miejsce, które powinno się odwiedzić!

Leśny Park Niespodzianek znajduje się w Ustroniu w Beskidzie Śląskim i jest on jedynym w swoim rodzaju parkiem, który daje możliwość spędzenia czasu dla całych rodzin, grup zorganizowanych w różnym przedziale wiekowym. Ten niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Wszystko to stanowi nowatorską ideę parku.  Jedną z ciekawszych atrakcji parku są muflony i daniele, które swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających, i które to można karmić z ręki. W zagrodach zobaczymy: żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Bez sprzecznie największymi atrakcjami parku są: sokolarnia i sowiarnia.

Stacja Ptaków Drapieżnych czyli Sokolarnia – obecnie na terenie sokolarni przebywa około 30 ptaków. Są wśród nich gatunki rodzime jak np.: kania ruda, kania czarna, myszołów, jastrząb, orzeł przedni czy raróg. Posiadamy także ciekawe ptaki z rożnych stron świata. Największą atrakcją sokolarni są pokazy lotów ptaków drapieżnych, w czasie których w zupełnie swobodnym locie, podziwiać możemy je nad naszymi głowami. To tutaj zachwycać się można majestatycznym lotem orłów, podziwiać siłę i dostojeństwo bielików, czy też sprawność, zwinność jastrzębi i sokołów. W czasie pokazu oglądamy poszczególne ptaki, sokolnicy opowiadają o nich, uczą nas je rozpoznawać i przybliżają tajniki sztuki sokolniczej. Loty tych pięknych ptaków na pewno dostarczą wszystkim  niezapomnianych wrażeń, a dla dzieci i młodzieży będzie to również niecodzienna lekcja przyrody, w czasie której będą mogły dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat.

Sowiarnia – to stworzone specjalnie z myślą o sowach miejsce, usytuowane jest w naszym parku na szczycie „ścieżki edukacyjnej”. W cieniu starego drzewostanu bukowego znajdują się woliery, w których można oglądać te tajemnicze, będące symbolami mądrości ptaki. Główną atrakcją sowiarni są pokazy lotów  specjalnie do tego celu ułożonych sów. Na naszych pokazach będziemy mogli zobaczyć, że są to nie tylko ptaki nocne, ale również świetnie radzące sobie z lataniem w dzień. Ich temperament i sposób bycia są zupełnie inne w porównaniu z ptakami drapieżnymi i właśnie tutaj będziemy mogli się o tym przekonać.

                                                          

Cena zawiera:
– transport autokarowy, opłaty parkingowe i drogowe
– bilet wstępu
– opieka przedstawiciela biura

ZAMÓWIENIE WYCIECZKI

Aby zarezerwować wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

        • Termin oraz cenę wycieczki ustalamy indywidualnie z klientem w oparciu o lokalizację szkoły oraz ilość uczestników
        • Telefonicznie lub mailowo ustalamy szczegóły wycieczki z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować i dostosować do Państwa potrzeb)