Trójwieś Beskidzka

W programie wycieczki:
Koniaków ( Muzeum Koronkarstwa) Koronka koniakowska to rękodzieło o ponad 200 letniej tradycji, dzięki niej Koniaków jest znany na całym świecie. Z koronki koniakowskiej tradycyjnie wykonywano serwety i obrusy okrągłe, owalne i prostokątne, które zdobiły ołtarze, stoły oraz elementy ubioru.

Istebna (Muzeum Regionalne „ Chata Kawuloka”) to zabytkowa izba regionalna powstała w 1863 roku. Należała kiedyś do Jana Kawuloka, wybitnego propagatora kultury regionalnej, twórcy instrumentów ludowych i gawędziarza z Istebnej. Po jego śmierci, opiekę nad domem przejęła córka – gawędziarka Zuzanna Kawulok, a pomaga jej w tym kustosz chaty, folklorysta z zamiłowania – Janusz Macoszek

– Trójstyk to popularna nazwa wyjątkowego miejsca w Jaworzynce, niedaleko
Koniakowa i Istebnej, w którym łączą się granice 3 państw: Polski, Czech i Słowacji.

– Wisła – zwiedzanie z zewnątrz + czas wolny na oscypki, pyszne lody w słynnej cukierni „u Janeczki” 😊
Pierwsze wzmianki o Wiśle pochodzą z początku XVII w. Dziś miejscowość nazywana jest często “perłą Beskidów”. Zasłużyła sobie na to miano nie tylko licznymi wyciągami i trasami zjazdowymi, ale i korzystnymi warunkami klimatycznymi, długimi tradycjami uzdrowiskowymi, specyficznym charakterem etnograficznym, ciekawą zabudową ludową, możliwościami uprawiania niemal wszystkich sportów zimowych i bogatą ofertą noclegowo-gastronomiczną. Wisła to także rodzinne miasto Adama Małysza. Przypomina o tym choćby skocznia w Malince.

Cena zawiera:
– transport autokarowy, opłaty parkingowe i drogowe
– bilety wstępu: Muzeum Koronkarstwa, Chata Kawuloka
– zwiedzanie z przewodnikiem
– opieka przedstawiciela biura

ZAMÓWIENIE WYCIECZKI

Aby zarezerwować wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

    • Termin oraz cenę wycieczki ustalamy indywidualnie z klientem w oparciu o lokalizację szkoły oraz ilość uczestników
    • Telefonicznie lub mailowo ustalamy szczegóły wycieczki z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować i dostosować do Państwa potrzeb)
    • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie