Zielona Szkoła/Wycieczka Szkolna w Mielnie

 Oferujemy turnusy od 4 do 14 dni 

Mielno wraz z łączącym się z nim Unieściem stanowią znany nie tylko w Polsce kurort wczasowy z własnym mikroklimatem. Klimat w Mielnie jest o silnych właściwościach leczniczych, szczególnie w okresie przed i posezonowym, kiedy w powietrzu jest duża ilość jodu i innych związków immunologicznie wzmacniających. Bałtyk jest jedynym w swoim rodzaju morzem. Jego wody, oraz nasycone parą wodną powietrze ma rzadko spotykane walory lecznicze. To aerozol i zawarte w nim sole, związki jodu, ozon i inne pierwiastki tak dobrze wpływają na organizm człowieka a szczególnie na drogi oddechowe i struny głosowe.

♥ Ośrodek 70m od plaży, bogata baza sportowo-rekreacyjna

Zakwaterowanie:
Ośrodek Wypoczynkowy „Bałtyk” – cały teren ośrodka jest dobrze zagospodarowany, ogrodzony i monitorowany, zlokalizowany w otoczeniu pięknej zieleni, na działce o powierzchni 1 ha, przy granicy Mielna i Unieścia. Położony tuż za wydmami nadmorskimi, obok wejścia na plażę – ok. 70 m od morza, w bardzo spokojnej okolicy.
Na terenie ośrodka:
– stołówka
– sala dydaktyczna – dyskotekowa
– basen wewnętrzny
– tereny wypoczynkowo-spacerowe
– plac zabaw dla dzieci
– ognisko, grill
– plac taneczny
– stoły do ping-ponga
– boisko do siatkówki plażowej, do koszykówki

W ramach ceny zapewniamy:
Transport: przejazd autokarem klasy LUX: klimatyzacja, WC, DVD, obsługa przejazdu zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi czasu pracy kierowców. Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach rannych do Mielna; wyjazd z Mielna na miejsce zbiórki ok. godz. 08:00 po śniadaniu + wydaniu suchego prowiantu. Tydzień przed wyjazdem wysyłamy do klienta dokładną informację odnośnie wyjazdu, przydziału pokoi.
Zakwaterowanie: Ośrodek “Bałtyk” – pokoje 2-5 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.
Wyżywienie: 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja + podwieczorek) zgodnie z zasadami higieny oraz racjonalnego żywienia dzieci. Na drogę powrotną suchy prowiant oraz na wycieczki całodniowe. Turnus rozpoczyna się ciepłą kolacją a kończy śniadaniem + wydaniem suchego prowiantu na drogę).
Opieka rezydenta z ramienia biura koordynującego program zielonej szkoły podczas całego turnusu
Opieka medyczna: pielęgniarka na terenie ośrodka. Zabezpieczenie podstawowych lekarstw wraz z antybiotykami przepisanymi przez lekarza wg recept. 

Wycieczki/Atrakcje wraz z biletami wstępu:
1. Wycieczka autokarowa z przewodnikiem do Kołobrzegu:
– Bilet wstępu na przygodę piracką – program artystyczno – rozrywkowy, uczestnicy staną w oko w oko z piratami
– Bilet wstępu na rejs statkiem w otwarte morze
– Zwiedzanie miasta z przewodnikiem m.in.: promenada, Pomnik Zaślubin z Morzem, katedra

2. Wycieczka autokarowa do Wioski „Hobbitów”
– Bilet wstępu do Wioski Hobbitów – zobaczymy jak żyją mieszkańcy Wioski… tematyką, a także inspiracją, dzięki której powstała wioska są powieści J.R.R. Tolkiena…..przyciąga tłumy wielbicieli filmów Petera Jacksona “Władca Pierścieni” i “Hobbit”. Co znajdziemy na jej terenie? Kilkanaście drewnianych budowli, w tym dom Bilbo Bagginsa, który został zaprojektowany przez Radosława Barka. Znajdują się tutaj również różnego typu warsztaty rzemieślnicze i kramy. Jedną z atrakcji jest wieża widokowa elfów. W sierakowskiej wiosce obywa się wiele imprez tematycznych. Takich miejsc jak to jest niewiele, a czas tutaj spędzony będzie mile i wspominany przez wiele lat.
Po zwiedzaniu dla uczestników ciepła zupa + ognisko z pieczeniem kiełbasek

3. Przejazd kolejką turystyczną do latarni morskiej w Gąskach oraz powrót kolejką do ośrodka:
– Bilet wstępu na kolejkę turystyczną
– Bilet wstępu na latarnię morską – niewątpliwie największą atrakcją turystyczną w miejscowości Gąski jest latarnia morska, która mierzy 50,2 m. wysokości i jest drugą co do wielkości latarnią morską w Polsce.

4. Dwa wejście na basen w ośrodku „Bałtyk”

5. Ognisko/Grill z pieczeniem kiełbasek

Dodatkowo:
– Dyskoteki
– Neptunalia na plaży – dla każdego uczestnika akt chrztu morskiego
– Biuro zabezpiecza art. papiernicze i sprzęt sportowy w celu realizacji programu
– Czapeczka, dyplom – dla każdego uczestnika

Długość turnusu Cena
14 dni
12 dni
11 dni
10 dni
  • W przypadku wyjazdu nad morze uczniów z Szkół Podstawowych klasy III z województwa śląskiego, każdemu uczniowi przysługuje dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska (kwota 170 lub 400 zł)
  • Uczniowie z klas IV, którzy nie uczestniczyli w wyjeździe na zieloną szkołę w klasie III z powodu COVID-19 – mogą skorzystać z dofinansowania w klasie IV
  • Aby otrzymać dofinansowanie minimalny pobyt nad morzem to 10 dni 
Długość turnusu Cena
od 4 do 8 dni Terminy oraz ceny ustalamy indywidualnie z każdym klientem w oparciu o wybrane wycieczki w programie a także ilości uczestników i lokalizację szkoły

Galeria Ośrodka “Bałtyk”