Zielona Szkoła/Wycieczka Szkolna w Mielnie (turnusy od 5 do 14 dni)

Mielno wraz z łączącym się z nim Unieściem stanowią znany nie tylko w Polsce kurort wczasowy z własnym mikroklimatem. Klimat w Mielnie jest o silnych właściwościach leczniczych, szczególnie w okresie przed i posezonowym, kiedy w powietrzu jest duża ilość jodu i innych związków immunologicznie wzmacniających. Bałtyk jest jedynym w swoim rodzaju morzem. Jego wody, oraz nasycone parą wodną powietrze ma rzadko spotykane walory lecznicze. To aerozol i zawarte w nim sole, związki jodu, ozon i inne pierwiastki tak dobrze wpływają na organizm człowieka a szczególnie na drogi oddechowe i struny głosowe.

♥ Ośrodek 70m od plaży, bogata baza sportowo-rekreacyjna

Zakwaterowanie:
Ośrodek Wypoczynkowy „Bałtyk” – cały teren ośrodka jest dobrze zagospodarowany, ogrodzony i monitorowany, zlokalizowany w otoczeniu pięknej zieleni, na działce o powierzchni 1 ha, przy granicy Mielna i Unieścia. Położony tuż za wydmami nadmorskimi, obok wejścia na plażę – ok. 70 m od morza, w bardzo spokojnej okolicy.
Na terenie ośrodka:
– stołówka
– sala dydaktyczna – dyskotekowa
– basen wewnętrzny
– tereny wypoczynkowo-spacerowe
– plac zabaw dla dzieci
– ognisko, grill
– plac taneczny
– stoły do ping-ponga
– boisko do siatkówki plażowej, do koszykówki

W ramach ceny zapewniamy:
Transport: przejazd autokarem klasy LUX: klimatyzacja, WC, DVD, obsługa przejazdu zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi czasu pracy kierowców. Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach rannych do Mielna; wyjazd z Mielna na miejsce zbiórki ok. godz. 08:00 po śniadaniu + wydaniu suchego prowiantu. Tydzień przed wyjazdem wysyłamy do klienta dokładną informację odnośnie wyjazdu, przydziału pokoi.
Zakwaterowanie: Ośrodek “Bałtyk” – pokoje 2-4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.
Wyżywienie: 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja + podwieczorek) zgodnie z zasadami higieny oraz racjonalnego żywienia dzieci. Śniadania oraz kolacje w formie bufetu, obiady serwowane. Na drogę powrotną suchy prowiant oraz na wycieczki całodniowe. Turnus rozpoczyna się ciepłą kolacją a kończy śniadaniem + wydaniem suchego prowiantu na drogę).
Opieka rezydenta z ramienia biura koordynującego program zielonej szkoły podczas całego turnusu.
Opieka medyczna: podpisana umowa – zlecenie z lekarzem. Zabezpieczenie podstawowych lekarstw wraz z antybiotykami przepisanymi przez lekarza wg recept.
Ubezpieczenie: NNW, składka TFG i TFP
Ognisko/Grill z pieczeniem kiełbasek
(przy pobycie min. 7 dni)
Dyskoteki
Neptunalia na plaży – dla każdego uczestnika akt chrztu morskiego
Art. papiernicze i sprzęt sportowy w celu realizacji programu
Pamiątka, dyplom – dla każdego uczestnika

Dwa wejścia na basen – na terenie ośrodka
Wycieczka autokarowa z przewodnikiem do Kołobrzegu:
– przygoda piracka – program artystyczno – rozrywkowy, uczestnicy staną w oko w oko z piratami
– rejs statkiem w otwarte morze
– zwiedzanie miasta z przewodnikiem m.in.: promenada, Pomnik Zaślubin z Morzem, katedra

WYCIECZKI FAKULTATYWNE

1.Wycieczka autokarowa do Doliny Fantazji
– 3,5 godzinna gra terenowa. Uczestnicy wyruszają szlakiem leśnym w poszukiwaniu mrocznej przygody. Na terenie mają odnaleźć tajemnicze postacie, wykonywać zadania i bezpiecznie powrócić na plac doliny.
2.Przejazd kolejką turystyczną do latarni morskiej w Gąskach oraz powrót kolejką do ośrodka

INFORMACJE

  • W przypadku wyjazdu nad morze uczniów z Szkół Podstawowych klasy III z województwa śląskiego, każdemu uczniowi przysługuje dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska (kwota 170 lub 400 zł)
  • Aby otrzymać dofinansowanie minimalny pobyt nad morzem to 10 dni 

Galeria Ośrodka “Bałtyk”