Zielona Szkoła/Wycieczka Szkolna w Pieniny (5 dni)

Program wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z miejsca zbiórki, przejazd do Niedzicy

– zwiedzanie Parku Miniatur – w parku zgromadzone są miniatury w skali 1:20 najważniejszych zabytków Podtatrza, w tym zamków “Dunajec”, Lubowla, zamku orawskiego, czorsztyńskiego i pienińskiego oraz Czerwonego Klasztoru, kościoła w Dębnie, dworów Tetmajerów, w Zubrzycy Górnej, Uznańskich. Prezentowane są także miniatury wielu innych zabytków. Tutaj historia nie jest podzielona na polską i słowacką – to wspólna opowieść ludzi Podtatrza o historii i kulturze tego regionu. Zabytki opowiadają same za siebie.

– zabawa w Parku Zabaw – korzystanie  z atrakcji: Golden Bungee, park linowy niebieski, tor pontonowy, dmuchany zamek, dmuchana zjeżdżalnia, dmuchana ścianka,  dmuchany tor przeszkód, dmuchany tunel, małpi gaj, wyścig

– przyjazd do ośrodka, obiadokolacja

Dzień 2

– śniadanie, wycieczka w góry z przewodnikiem:  Trzy Korony lub Sokolica

spacer po najpiękniejszych, a równocześnie bardzo prostych szlakach pienińskich – trasa dla najmłodszych

– Trzy Korony  – najwyższy i najbardziej znany szczyt Pienin Środkowych należących do Masywu Trzech Koron.
– Sokolica – jeden z najpiękniejszych szczytów Pienin. Na szczycie Sokolicy rośnie charakterystyczna, nieforemna sosna karłowata – element rozpoznawczy tej góry i symbol całych Pienin. Podziwiać stąd można fantastyczną panoramę na malownicze Pieniny i okoliczne miejscowości.

– obiadokolacja

Dzień 3

– śniadanie

rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim

– zwiedzanie z przewodnikiem Zamku w Niedzicy

Zamek w Niedzicy to zdecydowanie jeden z najciekawszych obiektów w polskiej części Spisza, a także jedna z największych atrakcji historycznych w polskich Karpatach. Zbudowany został na wapiennym wzniesieniu (556 m n.p.m.), około 80 metrów nad poziomem Dunajca. Obecnie ta część Dunajca to słynne sztuczne jezioro zaporowe – zalew czorsztyńsko – niedzicki

– spacer po zaporze na Jeziorze Czorsztyńskim

– korzystanie z infrastruktury ośrodka

– obiadokolacja

Dzień 4

– śniadanie

– korzystanie z infrastruktury ośrodka, zajęcia sportowe

– obiadokolacja w formie grilla

Dzień 5

– śniadanie

– spacer z przewodnikiem – Wąwóz Homole – jedna z największych przyrodniczych atrakcji Pienin. Jest to głęboko wcięty, stromościenny wąwóz w Małych Pieninach na obszarze wsi Jaworki. Skalna część wąwozu jest V-kształtna i osiąga długość 0,8 km. Po wąskim dnie doliny płynie potok Kamionka. Na uwagę zasługują tutaj przede wszystkim jego niezwykłe i malownicze kaskady, które wprawiają w zdumienie. Stanowią one niebywałą inspirację dla artystów. 

– przejazd do Czorsztyna – zwiedzanie z przewodnikiem Ruin Zamku w Czorsztynie –  ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku, położone na wzgórzu nad Dunajcem (obecnie nad Jeziorem Czorsztyńskim) w granicach Pienińskiego Parku Narodowego

– wyjazd i powrót na miejsce zbiórki

 

Cena zawiera:
– transport autokarowy, opłaty parkingowe i drogowe
– ubezpieczenie NNW
– składka na TFG i TFP
– 4x nocleg w pokojach z pełnym węzłem sanitarnym
– wyżywienie jw.
– bilety wstępu: Park Miniatur i Zabaw, wejście do PPN, Rejs, Zamek Niedzica, Zamek Czorsztyn
– opieka przewodnika wg programu
– opieka przedstawiciela biura
– art. sportowe; piłki, skakanki – zabezpiecza biuro
– dla każdego uczestnika upominek

WYCIECZKĘ MOŻEMY DODATKOWO WZBOGACIĆ O:

Paintball Laserowy – wejdź w futurystyczny świat znany z sagi „Gwiezdne Wojny” Georga Lucasa i wciel się w ulubioną postać po jasnej lub ciemnej stronie mocy. Kto przejmie kontrolę nad galaktyką? Wszystko zależy od Ciebie! Poczujesz dreszczyk emocji, towarzyszący starciu dwóch najpotężniejszych, odwiecznie ścierających się ze sobą sił. Najnowocześniejszy sprzęt i stroje, perfekcyjnie wykonana scenografia i obrazy 3D oraz ogromna przestrzeń, na której rozstrzygnie się ostateczna walka, pomogą ci w pełni wczuć się w klimat znany z kinowej mega produkcji. 
 – Spływ Dunajcem to niekwestionowany hit Pienin – najsłynniejsza atrakcja tych okolic, znana w całej Polsce. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż trasa spływu wiedzie przez niezwykle malownicze zakątki, meandrującym Dunajcem, który tworzy tu przełom i wdziera się w skały Pienińskiego Parku Narodowego dając wspaniałe widoki, których próżno szukać gdzie indziej.
– Wycieczka autokarowa z przewodnikiem do Szczawnicy – wjazd kolejką na Palenicę.
Zejście piesze do Szczawnicy (lub zjazd kolejką) – spacer

ZAMÓWIENIE WYCIECZKI

Aby zarezerwować wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

        • Termin oraz cenę wycieczki ustalamy indywidualnie z klientem w oparciu o lokalizację szkoły oraz ilość uczestników
        • Telefonicznie lub mailowo ustalamy szczegóły wycieczki z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować i dostosować do Państwa potrzeb)