Muzeum Zamkowe, Zbrojownia, Skansen – warsztaty

Zwiedzanie z przewodnikiem jednej z niewielu rezydencji w Polsce, którego początki sięgają być może nawet XI w., to obecnie barokowa rezydencja. Jej kształt stanowi rezultat wielu przebudów, dokonywanych w kolejnych wiekach. Obiekt ten stanowi jeden z cenniejszych tego rodzaju zabytków w Polsce, do czego przyczynia się m.in. zachowanie oryginalnego wyposażenia wnętrz. Od lat powojennych w zamku znajduje się muzeum, z kilkoma interesującymi kolekcjami – m.in. militariów oraz miniatur.

Dodatkowo zwiedzimy zbrojownię – usytuowaną w gotyckich piwnicach zamku.
W sześciu kolejnych, sklepionych pomieszczeniach oraz przylegającym do nich korytarzu eksponowane jest europejskie i orientalne uzbrojenie z okresu od XVI po początek XX wieku. W zbrojowni prezentowana jest broń zaczepna i ochronna, przeznaczona do prowadzenia walki oraz broń myśliwska, sportowa
i pojedynkowa.

Skansen (zwiedzanie z przewodnikiem) Zagroda Wsi Pszczyńskiej powstała w 1975 roku i jest jedną z wielu atrakcji Zabytkowego Parku Pszczyńskiego. Z biegiem lat skansen rozrastał się, obecnie na powierzchni 2 ha znajduje się kilkanaście zabytków architektury drewnianej z okolic Pszczyny, pochodzących w zdecydowanej większości z XIX wieku. O znaczeniu historycznym i turystycznym Zagrody Wsi Pszczyńskiej świadczy fakt wpisania jej do Szlaku Architektury Drewnianej opracowanego przez Urząd Marszałkowski, który to szlak łączy najcenniejsze i najciekawsze przykłady drewnianej architektury sakralnej i świeckiej Górnego Śląska.

Warsztaty „Sekrety pszczół” – warsztaty pszczelarskie o tematyce przyrodniczo-ekologicznej oferta skierowana do trzech grup wiekowych: dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych, klasy I-III i IV-VI. Warsztaty trwają 1,5 godziny i obejmują spacer po skansenie wraz z pszczelarzem, podczas którego dzieci mają możliwość zapoznania się z życiem i charakterystyką pszczół oraz zwiedzenia ekspozycji stałych i czasowych.

Proponowany zakres zajęć obejmuje m. in.:
– pszczelarz, pszczoły, pasieka – podstawowe pojęcia
– rodzina pszczela jako jeden wspólny organizm
– zwiedzanie skansenu pod kątem pszczelarskim
– produkty pszczele
– udział w quizie

Cena zawiera:
– transport autokarowy, opłaty parkingowe i drogowe
– organizacja programu jw.
– bilet wstępu: Zamek, Zbrojownia, Skansen + warsztaty
– opieka przedstawiciela biura

ZAMÓWIENIE WYCIECZKI

Aby zarezerwować wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

    • Termin oraz cenę wycieczki ustalamy indywidualnie z klientem w oparciu o lokalizację szkoły oraz ilość uczestników
    • Telefonicznie lub mailowo ustalamy szczegóły wycieczki z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować i dostosować do Państwa potrzeb)
    • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie