Zielona Szkoła w Świnoujściu  Oferujemy turnusy od 5… do 14 dni…

waiting for...

Świnoujście – to jedno z najatrakcyjniejszych miast polskiego wybrzeża, znana jako miejscowość wczasowo-uzdrowiskowa posiadająca długoletnią tradycję.  Miasto jest najdalej wysuniętą na północny zachód miejscowością w Polsce, które leży w krainie 44 wysp, to zamieszkane są trzy z nich: Uznam, Wolin i Karsibór. Wspaniałe warunki klimatyczne powodują, iż okolice są chętnie odwiedzane przez turystów. Miasto posiada także ważne znaczenie jako port międzynarodowy z nowoczesnym terminalem promowym umożliwiającym połączenia ze Szwecją i Danią.

Plaża w Świnoujściu jest najszerszą plażą nad Bałtykiem, która wygrywa w niemal każdym plebiscycie na najlepszą plażę w kraju. Wilgotne powietrze z dużą zawartością jodu to walory przyciągające rzesze turystów. 

Błękitna Flaga

Błękitna Flaga to prestiżowe wyróżnienie dla kąpielisk i marin, które spełniają normy czystości wody i bezpieczeństwa – taką flagę posiada plaża w Świnoujściu.

ZAKWATEROWANIE:
Ośrodek Wczasowy „Graal” – położony jest w cichej i spokojnej części Świnoujścia naprzeciwko sosnowego lasu w odległości ok. 380 m. od morza i około 300 metrów od granicy niemieckiej. Na terenie ośrodka znajduje się sala dyskotekowa, plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki oraz altana z grillem i miejsce na ognisko. Ośrodek ogrodzony, składający się z trzech budynków hotelowych oraz budynku gastronomicznego, gdzie podawane są posiłki tradycyjnej kuchni polskiej przygotowanej przez wykwalifikowanych specjalistów. Bezpłatny dostęp do internetu poprzez wi-fi. 

W CENIE ZIELONEJ SZKOŁY:
– Transport: przewóz dzieci odbywa się komfortowym autokarem klasy LUX – klimatyzacja, WC, wideo, zgodnie z przepisami Ustawy o Transporcie Drogowym
– Zakwaterowanie uczestników w ośrodku “Graal” w pokojach 2-5 os. z pełnym węzłem sanitarnym
– Wyżywienie: 3 razy dziennie + podwieczorek do obiadu lub kolacji + suchy prowiant na drogę powrotną i wycieczki całodniowe
– Opieka Medyczna: pielęgniarka na terenie ośrodka w wyznaczonych godzinach, w ramach ubezpieczenia zdrowotnego – punkt opieki medycznej
– Lekarstwa: zabezpieczenie wszystkich niezbędnych lekarstw wraz z antybiotykami
– Opieka koordynatora z ramienia biura

WYCIECZKI WRAZ Z BILETAMI WSTĘPU:
1. Wycieczka autokarowa z przewodnikiem – krajobrazy Wolińskiego Parku Narodowego + Międzyzdroje:
– Wzgórze „Gosań” – punkt widokowy, usytuowany na terenie Wolińskiego Parku Narodowego (95 m n.p.m.) to najwyższe wzniesienie polskiego wybrzeża, jednocześnie jeden z ładniejszych krajobrazowo jego fragmentów.
– Jeziorko Turkusowe – zaliczane jest do najpiękniejszych jezior Wolińskiego Parku Narodowego. Jego niecodzienna, turkusowa barwa pochodzi od zalegających na dnie złóż kredy – jezioro to jest bowiem zatopioną kopalnią tego surowca.
– Aleja Gwiazd, Molo w Międzyzdrojach – pomost o długości 395 m wychodzący w głąb Morza Bałtyckiego z plaży w Międzyzdrojach.
– Bilet wstępu do Figur Woskowych w Międzyzdrojach – Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach jest jednym z większych obiektów tego typu Polsce. Znajdują się tutaj prawie 100 figur woskowych przedstawiających naturalnej wielkości osoby znane z życia publicznego, np. polityków, gwiazdy kina, muzyki i sportu, postacie z filmów i bajek.
2. Wycieczka autokarowa do Fortu Gerharda i Latarni Morskiej w Świnoujściu:
– Bilet wstępu do Fortu Gerharda – Fort Gerharda jest jednym z niewielu w Europie żywych muzeów, gdzie turyści mogą na chwilę przenieść się w czasie! I na własnej skórze poczuć smak wojskowej służby. Zwiedzanie Fortu ma formę przyspieszonego przeszkolenia wojskowego. Turyści zwiedzają fortecę pod opieką „podłego” i oczywiście umundurowanego pruskiego żołdaka . W czasie marszu po terenie i wnętrzach Fortu zwiedzający poznają jego historię, przechodząc jednocześnie kilka prób, które sprawdzą czy kandydat nadaje się do wojskowej służby.
– Bilet wstępu na Latarnie Morską – jest najwyższą tego typu budowlą nad ,Bałtykiem, a także jedną z najwyższych na świecie. Jej wysokość sięga blisko 65 metrów, a samo światło wyniesione jest 68 metrów nad poziom morza.
3. Wycieczka z przewodnikiem po Świnoujściu – w tym półgodzinny przejazd kolejką Turystyczną:
– Bilet wstępu na półgodzinną przejażdżkę Kolejką Turystyczną po Świnoujściu
– Bilet wstępu do Muzeum Rybołówstwa – zbiory dotyczące historii miasta oraz dzieje połowów ryb (wystawa poświęcona florze Bałtyku, dowiemy się również jakich narzędzi używali dawniej rybacy do łowienia ryb).
4. Ognisko/Grill z pieczeniem kiełbasek

DODATKOWO 🙂
– Dyskoteki w ośrodku
– Neptunalia na plaży dla każdego uczestnika akt chrztu morskiego
– Połowy bursztynów bałtyckie bursztyny na wyciągnięcie ręki (dzieci zbierają bursztyn wysypany na plaży)
– Zajęcia sportowe, plastyczne prowadzone przez koordynatora
– Biuro zabezpiecza art. papiernicze i sprzęt sportowy w celu realizacji programu
– Dyplom – dla każdego uczestnika

DLA KAŻDEGO UCZESTNIKA CZAPECZKA  😎 

Galeria ośrodka  “Graal”