Sztolnia Królowa Luiza – Bajtel Szychta
+ Park Technik 12C – dla chętnych

Idealna okazja do spełnienia dziecięcych marzeń, zaspokojenia ciekawości i odczucia na własnej skórze trudu górniczej pracy w formie zabawy.

Atrakcja dla dzieci od 8. do 14. roku życia

Bajtel Szychta to wyjątkowy event w formie zabawy, dzięki któremu dzieci mogą wcielić się w rolę górnika i na własnej skórze odczuć trudy pracy pod ziemią! Mali podopieczni otrzymują oryginalny, sztygarski strój roboczy i ekwipunek w postaci kasku z lampą górniczą. W trakcie zajęć poznają realia pracy w kopalni, wykonują różnorodne zadania, takie jak urabianie węgla kilofem, ładowanie i transport drewnianą taczką, cięcie drewna, a także biorą udział w improwizowanej akcji ratowniczej. Bajtel Szychta to doskonały sposób na integrację grupy i wspólne spędzanie czasu.

W ok. 2-2,5 godzinnym programie:
– fedrowanie urobku na przodku górniczym,
– ładowanie i transport urobku w wagonikach,
– poznanie zasady działania przenośników wstrząsanych i taśmowego,
– transport urobku na powierzchnię za pomocą szybu

Dodatkowo możliwość pobytu w Parku 12C – plenerowa wystawa, która nawiązuje do zagadnień związanych z czterema żywiołami i energią alternatywną. Ta część Sztolni powstała przede wszystkim z myślą o rodzinach z dziećmi oraz zorganizowanych grupach szkolnych. Na terenie Parku 12C znajdują się także stanowiska grillowe, z których może skorzystać każdy zwiedzający .

W programie: (czas pobytu w Parku 12C ok. 1 godz. – park czynny od wiosny do lata)
– zwiedzanie wystawy plenerowej, świat wodny – działanie tam wodnych, śluz i jazów, odkrywanie tajemnic labiryntu, poznanie zasad działania fontanny słonecznej

Cena zawiera:
– transport autokarowy, opłaty parkingowe i drogowe
– bilet wstępu
– zwiedzanie z przewodnikiem
– opieka przedstawiciela biura

ZAMÓWIENIE WYCIECZKI

Aby zarezerwować wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

    • Termin oraz cenę wycieczki ustalamy indywidualnie z klientem w oparciu o lokalizację szkoły oraz ilość uczestników
    • Telefonicznie lub mailowo ustalamy szczegóły wycieczki z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować i dostosować do Państwa potrzeb)
    • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie