OPCJA I
Centrum Nauki Kopernik
+ dodatkowo dla chętnych uczestnictwo w laboratoriach

W programie:
Zwiedzanie ekspozycji w Centrum Nauki Kopernik – jeden z największych w Europie centrów nauki. Tu muzyka idzie ramię w ramię z biologią, a matematyka z architekturą. Nauka wchodzi w świat emocji, a nawet sami zwiedzający mogą stać się też przedmiotem obserwacji. To również tematyczne galerie, w których można poznać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.

  • Za dodatkową opłatą możliwość zorganizowania zajęć w laboratorium:

1.Laboratorium robotyczne
Robotyka to multidyscyplinarna dziedzina nauki, która łączy w sobie informatykę, matematykę, fizykę i technikę. To nauka kształtująca przyszłość – rozwijająca sztuczną inteligencję i nowe technologie. Od teorii, przez algorytmy, do skomplikowanych maszyn o różnorodnym zastosowaniu – robotyka czyni nasze życie łatwiejszym i przyjemniejszym. Ma także coś wspólnego z naukami humanistycznymi – jest inspiracją wielu pisarzy, a jednocześnie sama czerpie z literatury. W końcu to czeski pisarz Karel Čapek w sztuce R.U.R. po raz pierwszy użył określenia „robot”.

2.Laboratorium fizyczne
Fizyka stara się opisać ogólne prawa przyrody. Chce ilościowo ująć prawidłowości rządzące światem materialnym. Jest podstawową z nauk przyrodniczych – w niej swój początek ma chemia, biologia, astronomia, meteorologia, nauki techniczne. Dzięki fizyce możemy poznać wszystkie zjawiska, które zachodzą wokół nas. Oczywiście, jeśli mamy odpowiednią ilość danych początkowych. Pozwala wszystko zmierzyć, opisać, przeanalizować przyczyny i konsekwencje. A także przewidzieć przyszłe zjawiska! Fizyka jest kluczem do zrozumienia świata.

3.Laboratorium chemiczne
Chemia jest z nami zawsze. Towarzyszy przy najprostszych czynnościach – pieczeniu ciasta, wrzucaniu cytryny do herbaty czy modelowaniu włosów. Co się dzieje z ciastem, gdy już je wstawimy do gorącego piekarnika? Dzieje się chemia! Dla chemika rośnięcie ciasta to termiczny rozkład kwaśnego węglanu sodu, a ścinanie się jajek na patelni to denaturacja białka. Jaśnienie herbaty po dodaniu cytryny? Proste – roztwór zmienia pH! Chemia rozbudza dociekliwość i pozwala zobaczyć więcej.

4.Laboratorium biologiczne
Biologia to nauka o życiu. Chociaż praca biologa może kojarzyć się hodowlą roślin lub obserwacją zwierząt, tak naprawdę trzon tej nauki stanowią obecnie badania struktur znacznie mniejszych: komórek i genów. Bez względu na rozmiar obiektów badawczych, motywacją pracy biologów zawsze jest próba odnalezienia odpowiedzi na to samo pytanie: jak to działa? Biolodzy stają się podobni do inżynierów, ponieważ próbują sprowadzić do prostych reguł zasady funkcjonowania tak złożonych mechanizmów, jak organizmy żywe. Dlaczego warto zajmować się biologią? Przede wszystkim, żeby lepiej zrozumieć samych siebie – przecież każdy z nas jest organizmem żywym!

Informacje:
– Laboratoria zaczynają się o godz. 09:30 oraz 12:30 i trwają ok. 1:30
– na 1 laboratorium wejdzie max 16 osób (np. 45 dzieci – będzie trzeba podzielić na trzy grupy, każda grupa będzie miała inne laboratorium)

Cena zawiera:
– transport autokarowy, opłaty parkingowe i drogowe
– bilet wstępu: CNK , laboratoria – dla chętnych
– opieka przedstawiciela biura

OPCJA II
Warszawa w pigułce + zabawa w Centrum Nauki Kopernik

Wybór Warszawy, jako kierunku na szkolne wycieczki jest bardzo trafny. Stolica kraju jest bowiem miejscem, które zobaczyć musi każdy. To piękne, największe miasto, położone w samym sercu województwa mazowieckiego. Stolica Polski, prężnie rozwijający się i bardzo ważny ośrodek kulturalny, polityczny oraz gospodarczy w naszym kraju. Zabytki Warszawy to najciekawsze atrakcje stolicy Polski, nie sposób jest opisać ich wszystkich. W efekcie czego „Starówka” została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego.

Program wycieczki:
Wyjazd ok godz. 04:00 rano z miejsca zbiórki, przejazd do Warszawy
Spotkanie z przewodnikiem (zwiedzanie z zewnątrz ok. 4 godz.)
-Stare Miasto – w programie m.in: pomnik Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydencki, Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta, Katedra Św. Jana, Rynek Starego Miasta, Barbakan, mury obronne, Pomnik Małego Powstańca.
-Pałac Prezydencji, Pomnik Józefa Poniatowskiego
-Grób Nieznanego Żołnierza, Ogród Saski, Świątynia Westy
-Pałac Kultury i Nauki, Złote Tarasy

– wejście do Centrum Nauki Kopernik (zwiedzanie ekspozycji ok. 3,5 godz.)
jeden z największych w Europie centrów nauki. Tu muzyka idzie ramię w ramię z biologią, a matematyka z architekturą. Nauka wchodzi w świat emocji, a nawet sami zwiedzający mogą stać się też przedmiotem obserwacji. To również tematyczne galerie, w których można poznać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.

– wyjazd z Warszawy w stronę miejsca zbiórki

Cena zawiera:
– transport autokarowy, opłaty parkingowe i drogowe
– bilet wstępu: CNK
– zwiedzanie z przewodnikiem
– opieka przedstawiciela biura

ZAMÓWIENIE WYCIECZKI

Aby zarezerwować wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

        • Termin oraz cenę wycieczki ustalamy indywidualnie z klientem w oparciu o lokalizację szkoły oraz ilość uczestników
        • Telefonicznie lub mailowo ustalamy szczegóły wycieczki z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować i dostosować do Państwa potrzeb)
        • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie