Najpiękniejsze Ogrody Wrocławia 

Zwiedzamy: Ogród Botaniczny, Ogród Japoński, Park Szczytnicki

OGRÓD BOTANICZNY
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, nazywany oazą piękna i spokoju w sercu wielkiego miasta, to “żywe muzeum”, a zarazem ośrodek naukowy i dydaktyczny. Jest drugim najstarszym tego typu ogrodem w Polsce, wpisanym na listę zabytków woj. dolnośląskiego i mieszczącym się w granicach podlegającego szczególnej ochronie historycznego centrum Wrocławia.

OGRÓD JAPOŃSKI
To miejsce wyjątkowe, które powstało z podziwu dla japońskiej sztuki ogrodowej, a w jego tworzeniu brali udział specjaliści z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jest on kawałkiem żywej, orientalnej kultury w środku Europy, który pozwala docenić piękno oryginalnych, pochodzących z Japonii roślin

PARK SZCZYTNICKI
Jeden z najstarszych parków miejskich w Europie. Na jego obszarze mieści się m.in. historyczny kompleks Hali Stulecia, zabytkowa pergola, Wrocławska Fontanna Multimedialna, Kościół św. Jana Nepomucena, Pawilon Czterech Kopuł i Obserwatorium astronomiczne. Na powierzchni około 100 ha znajduje się blisko 320 gatunków drzew i krzewów, dzięki czemu zajmuje 4. miejsce w Europie pod względem swoich walorów. Jest jednym z ulubionych miejsc rekreacyjnych Wrocławian.

Dodatkowo zwiedzanie miasta z przewodnikiem
– Spacer po terenach wystawowych, Iglica, fontanna multimedialna, pergola
– Hala Stulecia z zewnątrz, drewniany kościół św. Jana Nepomucena,
– Rynek, Ratusz – czas wolny za zakup pamiątek

Cena zawiera:
– transport autokarowy, opłaty parkingowe i drogowe
– bilet wstępu: Ogród Japoński, Ogród Botaniczny
– zwiedzanie z przewodnikiem
– opieka przedstawiciela biura

ZAMÓWIENIE WYCIECZKI

Aby zarezerwować wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

    • Termin oraz cenę wycieczki ustalamy indywidualnie z klientem w oparciu o lokalizację szkoły oraz ilość uczestników
    • Telefonicznie lub mailowo ustalamy szczegóły wycieczki z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować i dostosować do Państwa potrzeb)
    • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie