Wrocław + wizyta w Hydropolis

Pierwsze w Polsce wodne miasto pod ziemią!
Centrum nauki i wiedzy o wodzie!

Hydropolis – fenomenalne i ultranowoczesne centrum wiedzy poświęcone wodzie. Powstało w podziemiach MPWiK. W Hydropolis znajdziemy interaktywne ekrany i hologramy, na których można obejrzeć historię powstania naszej planety. Wystawa Podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia. Jest też sala relaksu, gdzie można wsłuchiwać się w szum morza i prawdziwe odgłosy z dżungli. Obiekt zlokalizowany jest w zabytkowym budynku przy ul. Na Grobli, gdzie wcześniej znajdował się zbiornik czystej wody o powierzchni ponad czterech tysięcy metrów kwadratowych.

Wrocław jest jednym z tych polskich miast, o których mówić można tak naprawdę bez końca. Jest jednym z najpiękniejszych i najstarszych miast Polski, położone w województwie dolnośląskim na Nizinie Śląskiej. Jest historyczną stolicą Śląska, miastem na prawach powiatu, nazywane również miastem krasnali, których rzeźby umieszczane są w różnych miejscach. Z czasem krasnale stały się integralną częścią miasta. Cały czas powstają nowe, które tworzone są przez artystów z całej Polski.

Wrocław to wyjątkowe miasto zapadające w pamięci każdemu, kto choć raz go odwiedzi

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem (ok. 4 godz.)
– Ostrów Tuimski (Katedra Św. Jana Chrzciciela, Most Tumski zwany mostem miłości, spacer uliczkami wyspy, Ostrów Piaskowy, Uniwersytet)
– Uliczki Starego Miasta – po drodze krasnoludki, Rynek, Ratusz, Stare Jatki

 

Cena zawiera:
– transport autokarowy, opłaty parkingowe i drogowe
– bilet wstępu do Hydropolis
– zwiedzanie z przewodnikiem
– opieka przedstawiciela biura

 

Istnieje możliwość zorganizowania lekcji edukacyjnej w Hydropolis

Pełnienie funkcji edukacyjnej jest priorytetem naszego centrum, dlatego z myślą o uczniach i nauczycielach, przygotowaliśmy dla szkół ofertę edukacyjną oraz szereg udogodnień. Każda grupa zorganizowana, przyjeżdżająca do Hydropolis autobusem, może skorzystać ze znajdującego się bezpośrednio przy obiekcie parkingu strzeżonego. Do Państwa dyspozycji oddamy również przewodnika, który oprowadzi grupę po wystawie, dostosowując przekazywane informacje do wieku uczniów. Na każdych 10 podopiecznych, jeden opiekun może skorzystać z bezpłatnego wejścia do centrum. Koszt: 17 zł. od osoby. Ponadto, specjalnie dla grup szkolnych, przygotowaliśmy łączoną ofertę zwiedzania wystawy i interaktywnych warsztatów edukacyjnych. To rozwiązanie, dzięki któremu uczniowie odkryją związane z wodą zjawiska z pogranicza biologii, geografii, fizyki i chemii zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Prowadzone przez przewodników warsztaty trwają ok 45-minut – tematyka zajęć odpowiada wiekowi uczniów i realizuje obowiązujące podstawy programowe.

Warsztaty + zwiedzanie Hydropolis wystawy trwa między 2 a 3 godziny

Warsztaty klasa I-III
– Plastyczne Misz-Masz:
W ramach warsztatów dzieci własnoręcznie przygotują piankolinę i zapakują ją w  balon. Tak powstanie znany nam z dzieciństwa „gniotek”.  W drugiej części zajęć dowiedzą się, co  to jest gips i połączą go  z innymi odczynnikami chemicznymi, formując barwną kredę, którą później zabiorą do  domu.
– Globus:
W pierwszej kolejności dzieci przygotują swój klej, który posłuży do naklejenia  na nim kontynentów. Cały warsztat wzbogacą ciekawostki  dotyczące Ziemi i geografii.

Warsztaty klasa IV-VI
– Wody słone i słodkie
Zajęcia poświęcone są gęstości wody. Uczestnicy  tworzą barwną tęczę w probówce oraz skonstruują areometr. Wowiedzą się, czym jest wskaźnik oraz na jaki kolor barwi  się roztwór kwasu i  zasady pod wpływem indykatora.

– Profil glebowy
Uczniowie na zajęciach określą skład gleby, jej właściwości i wykorzystanie oraz chłonność. Następnie używając różnych materiałów mi.in. piasku i żwiru przygotują profil glebowy.

Warsztaty klasa VII-VIII, Licea
– Siła wody
Siła wyporu, napięcie powierzchniowe, zmiany stanów skupienia oraz rezonans. Uczniowie sprawdzą, czy woda jest tak samo ściśliwa, jak powietrze. Następnie podejmą próbę stworzenia chmury w butelce.
– Ale kwas!
Młodzież zobaczy na własne oczy, jakie są skutki uboczne kwaśnych  deszczy, jak one powstają, czym jest skala pH oraz katalizatory.
– Fizyka płynów
Jak działa aceton na styropian? Czym różni się gęstość od lepkości? Czy magnesy mogą działać na ciecze? Rozwikłają te wszystkie zagadki, a nawet więcej.
– Chemia wody
Czym jest ciepło właściwe? Na czym polega elektroliza? Warto wiedzieć, że woda często występuje w reakcjach chemicznych tylko pośrednio, o czym można przekonać się w czasie zajęć.

ZAMÓWIENIE WYCIECZKI

Aby zarezerwować wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

        • Termin oraz cenę wycieczki ustalamy indywidualnie z klientem w oparciu o lokalizację szkoły oraz ilość uczestników
        • Telefonicznie lub mailowo ustalamy szczegóły wycieczki z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować i dostosować do Państwa potrzeb)
        • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie