Wrocław jest jednym z tych polskich miast, o których mówić można tak naprawdę bez końca. Jest jednym z najpiękniejszych i najstarszych miast Polski, położone w województwie dolnośląskim na Nizinie Śląskiej. Jest historyczną stolicą Śląska, miastem na prawach powiatu, nazywane również miastem krasnali, których rzeźby umieszczane są w różnych miejscach. Z czasem krasnale stały się integralną częścią miasta. Cały czas powstają nowe, które tworzone są przez artystów z całej Polski.
Wrocław to wyjątkowe miasto zapadające w pamięci każdemu, kto choć raz go odwiedzi.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem:
-Ostrów Tuimski (Katedra Św. Jana Chrzciciela, Most Tumski zwany mostem miłości, spacer uliczkami wyspy, Ostrów Piaskowy, Uniwersytet)
-Uliczki Starego Miasta – po drodze krasnoludki, Rynek, Ratusz, Stare Jatki
-Zwiedzanie Panoramy Racławickiej – jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15 × 114 m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), „przenosi” widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.
Cena zawiera:
– transport autokarowy, opłaty parkingowe i drogowe
– bilety wstępu w cenie: Panorama Racławicka
– zwiedzanie z przewodnikiem
– opieka przedstawiciela biura
Dodatkowo istnieje możliwość zwiedzania – Auli Leopoldina – największa i najbardziej reprezentacyjna część głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego, to cenny i unikatowy zabytek świecki późnego baroku. Wzniesiona w latach 1728-1732 wraz z całym kompleksem budynków uniwersyteckich, otrzymała swoją nazwę na cześć cesarza Leopolda I, fundatora Uniwersytetu w roku 1702. Aulę projektował Christophorus Tausch, uczeń Andrei Pozza, znanego włoskiego architekta, malarza i filozofa. Pokryta została freskami przez Johanna Christopha Handkego z Ołomuńca. Twórcą rzeźb figuralnych był Franz Joseph Mangoldt, znany artysta wrocławski rodem z Moraw, a ornamenty sztukatorskie i marmoryzację wykonał włoski mistrz Ignazio Provisore. Wymienieni twórcy doskonale zrealizowali artystyczną wizję Andrei Pozza: rzeźba, architektura i malarstwo tworzą jedną organiczną całość. Trójdzielność kompozycji wnętrza Auli powstała przez wydzielenie podium, audytorium i wspartej na filarach empory
ZAMÓWIENIE WYCIECZKI
Aby zarezerwować wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!
-
-
-
- Termin oraz cenę wycieczki ustalamy indywidualnie z klientem w oparciu o lokalizację szkoły oraz ilość uczestników
- Telefonicznie lub mailowo ustalamy szczegóły wycieczki z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować i dostosować do Państwa potrzeb)
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
-
-