Zielona Szkoła/Wycieczka Szkolna w Beskidzie Śląskim – 5 dni

 

 

Beskid Śląski – to jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie, oraz jeden z bardzo dobrze zagospodarowanych regionów w Polsce. Trzy wsie: Istebna, Jaworzynka oraz Koniaków tworzą górską gminę, zwaną Trójwsią Beskidzką. Położona jest ona na malowniczych zboczach Beskidu Śląskiego u styku trzech granic: polskiej, słowackiej i czeskiej.

 

1 dzień:
Wyjazd w godzinach rannych z miejsca zbiórki
Przejazd do Wisły – zwiedzanie najbardziej urokliwych zakątków miejscowości z okien „ Ciuchci Wiślańskiej”- 2,5 godz., dla każdego gałka lodów – słynnej cukierni u Janeczki. Czas na zakup pamiątekPrzejazd do ośrodka na obiad, zakwaterowanie, zapoznanie  obiektem-terenem, kolacja, nocleg.

 2 dzień:
Śniadanie, przejazd do Koniakowa do Centrum produktu regionalnego na prelekcję „ Co nam dają owce”. Dla uczestników przygotowana jest degustacja tradycyjnych produktów regionalnych – serów z bacówki: oscypki, korbacze, gołki, serki gazdowskie.

Istebna –  pobyt w Aqua Parku Zagroń (pobyt 2 godz.) Przejazd do ośrodka na obiad. Korzystanie z infrastruktury ośrodka, kolacja, nocleg.

3 dzień:
Śniadanie, korzystanie z infrastruktury ośrodka, obiad. Zajęcia sportowe na ternie ośrodka a wieczorem.… grill (w zamian za kolację) nocleg. Dla każdego uczestnika czapeczka 😊

4. dzień:
Śniadanie. Przejazd do Chaty Kawulok – odkryj, jak wyglądał niegdyś góralski dom! zobaczysz tradycyjny wystrój wnętrz i archaiczne sprzęty codziennego użytku,  przejazd do Muzeum Koronki. Powrót do ośrodka na obiad. Korzystanie z infrastruktury ośrodka, kolacja, nocleg.

5. dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na Równicę do Leśnego Parku Niespodzianek – pokazy lotów ptaków drapieżnych i sów. Jedną z ciekawszych atrakcji parku są muflony i daniele, które swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających. Po zwiedzaniu przejazd na miejsce zbiórki.

 

Cena zawiera:
– transport autokarowy, opłaty parkingowe i drogowe
– ubezpieczenie NW
– 4x nocleg w pokojach z pełnym węzłem sanitarnym                                       
– wyżywienie jw.                                                                                          
– opieka przedstawiciela biura
– organizacja programu jw.
– bilety wstępu w cenie
– art. sportowe np. piłki, skakanki – zabezpiecza biuro
– dla każdego uczestnika czapeczka, dyplom

 

Zakwaterowanie:

1. Centrum Szkoleniowo-Wypoczynkowe „Halniak” jest starannie utrzymanym, obiektem, położonym w sąsiedztwie rzeki Olzy, składającym się z 4 pawilonów. Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 2-5 – osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Budynki murowane, ze stałym CO. Na terenie ośrodka znajduje się: duża stołówka, świetlica przystosowana do organizacji dyskotek, basen zewnętrzny, profesjonale boisko do siatkówki plażowej, mini boisko do piłki nożnej, stoły do ping-ponga, dwie wiaty grillowe, wydzielone miejsce do organizacji ognisk. Teren rozległy i ogrodzony. Wyżywienie obejmuje śniadanie w formie bufetu, obiad serwowany, podwieczorek, kolacja: danie na ciepło serwowane do stolika + zimna płyta w formie bufetu.

2. Ośrodek Szarotka położony jest w Istebnej, w jednym z najpiękniejszych rejonów Polski, która wraz z sąsiednimi wioskami: Jaworzynką i Koniakowem tworzy tzw. Trójwieś Beskidzką. Kraina ta położona jest w samym sercu Beskidu Śląskiego,a otaczające ją góry porośnięte świerkiem istebniańskim tworzą przepiękny, niepowtarzalny krajobraz przyrodniczy. Na terenie ośrodka znajduje się stołówka, plac zabaw, ogródek letni.