Trzydniowa wycieczka Szlakiem Piastowskim
Biskupin – Gniezno – Biskupin

Program wycieczki
1. dzień: (Biskupin)
– wyjazd w godzinach rannych z miejsca zbiórki
– przejazd do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie – Biskupin jest jednym z najbardziej znanych w Europie Środkowej muzeów archeologicznych. Wykopaliska na terenie półwyspu na jez. Biskupińskim rozpoczęto w 1934 r. Było to pierwsze w Polsce miejsce prehistorycznego osadnictwa, w którm na szeroką skalę prowadzono interdyscyplinarne badania archeologiczne nowoczesnymi technikami. Drewniane pozostałości ufortyfikowanej osady z VIII w. przed naszą erą odnaleziono zachowane w doskonałej formie, przede wszystkim ze względu na mokre i wilgotne środowisko, w którym się znajdowały.
– zwiedzanie rezerwatu i ekspozycji z przewodnikiem – ok. 2 godz. oraz seans filmu pt. ” Biskupin – pomnik historii” – ok. 30 min. Ponadto w sezonie turystycznym, od maja do września, na terenie rezerwatu można obserwować pokazy rekonstruktorów dawnych rękodzieł
– 30 minutowy rejs statkiem pasażerskim „Diabeł Wenecki” po Jeziorze Biskupińskim
– wyjazd i przejazd na nocleg, obiadokolacja

2 dzień: (Gniezno)
– śniadanie, wykwaterowanie
– spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie rozpoczynamy w Gnieźnie przy pomniku Bolesława Chrobrego.
– wejście do Katedry Gnieźnieńskiej pw. Wniebowzięcia NMP – najważniejszy zabytek miasta, miejsce w którym znajdą się relikwie św. Wojciecha , bezcenny zabytek sztuki romańskiej jakim są Drzwi Gnieźnieńskie zwane również Porta Regia- Drzwi Królewskie które opowiadają historię życia św. Wojciecha oraz wiele innych zabytków niezwykle ważnych dla naszej narodowej tożsamości. Jest to również miejsce koronacji pięciu królów Polski.
– po zwiedzeniu Katedry przechodzimy do centrum Gniezna – gdzie w dawnych czasach usytuowana była osada targowa dalej dolina Pojednania gdzie w roku 2000 miało miejsce spotkanie premierów Czech, Słowacji, Węgier, Polski oraz kanclerz Niemiec w związku z rocznicą Zjazdu Gnieźnieńskiego. Kolejne na trasie jest Muzeum Początków Państwa Polskiego.
– wejście do Muzeum Początków Państwa Polskiego – zwiedzanie rozpoczynamy od nowej wystawy – „Początki państwa polskiego” to multimedialna ekspozycja, która liczy ponad 400 eksponatów, pokazuje narodziny państwa polskiego w trzech modułach: Państwo, Źródła i Kultura, a w jej narrację wprowadzono filmy w technice 3D.
– następnie udajemy się w stronę Pobiedzisk. Wejście do Grodu Pobiedziska – współczesna drewniana forteca z unikalną wystawą machin oblężniczych od czasów rzymskich po średniowiecze w naturalnej skali z możliwością poznania funkcjonowania każdej z machin. Gród Pobiedziska stanowi wyjątkową atrakcję dla dzieci i dorosłych.
– przejazd do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.

3. dzień: (Poznań)
– śniadanie, wykwaterowanie
– spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta Poznań trasą królewską (ok. 3 godz.) m.in.: Ostrów Tumski, wyspa katedralna, na której stoi bazylika archikatedralna – najstarsza katedra w Polsce (wejście do Katedry). Jest ona nekropolią Mieszka I, Bolesława Chrobrego… i Przemysła II – ojca polskiego godła. W niej znajduje się pamiątkowa chrzcielnica (baptysterium), gdzie Mieszko I z rycerstwem i swym ludem w 966 roku przyjął chrzest. Typowym przykładem miasta średniowiecznego w Polsce jest poznański Stary Rynek i jego okolica. Miasto ulokowane w 1253 roku ze wspaniałymi pamiątkami przeszłości: ratuszem, kamieniczkami, pałacami, pręgierzem, barokowym kościołem farnym
– po zwiedzaniu, wyjazd i przejazd na miejsce zbiórki

Cena zawiera:
– transport autokarowy, opłaty parkingowe i drogowe
– ubezpieczenie NNW
– 2x nocleg
– wyżywienie jw.
– bilety wstępu w cenie: Muzeum Archeologiczne, Rejs, Katedra Gnieźnieńska, Muzeum Początków Państwa Polskiego, Gród Pobiedziska, Katedra w Poznaniu
– opieka przewodnika wg programu
– opieka przedstawiciela biura

ZAMÓWIENIE WYCIECZKI

Aby zarezerwować wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

    • Termin oraz cenę wycieczki ustalamy indywidualnie z klientem w oparciu o lokalizację szkoły oraz ilość uczestników
    • Telefonicznie lub mailowo ustalamy szczegóły wycieczki z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować i dostosować do Państwa potrzeb)
    • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie