Dwudniowa wycieczka do wyjątkowego Wrocławia

Wrocław – jedno z najpiękniejszych i najstarszych miast Polski, położony u podnóża Sudetów, nad rzeką Odrą, poprzecinany jej licznymi dopływami i kanałami, jest wyjątkowym miastem 12 wysp i ponad stu mostów. Wrocław jest historyczną stolicą Śląska, miastem na prawach powiatu, nazywane również miastem krasnali, których rzeźby umieszczane są w różnych miejscach. Z czasem krasnale stały się integralną częścią miasta. Cały czas powstają nowe, które tworzone są przez artystów z całej Polski.
Wrocław to wyjątkowe miasto zapadające w pamięci każdemu, kto choć raz go odwiedzi.

Program wycieczki
I dzień
– wyjazd w godzinach rannych z pod szkoły, przejazd do Wrocławia
– zwiedzamy: Ogród Zoologiczny (czas zwiedzania 4-5 godzin)
• ZOO – Wrocławskie zoo to dla turystów nie lada atrakcja, nie tylko dla najmłodszych. To 33 ha powierzchni, na których stworzono atrakcyjne, tematyczne ekspozycje fauny poszczególnych kontynentów (Pawilon Madagaskaru, Sahara, wybieg niedźwiedzi brunatnych, basen płetwonogich). Odnajdziesz tu niemal wszystkie zwierzęta świata, zarówno popularne, jak i zagrożone wyginięciem. Zwierzęta żyją tu w przyjaznych dla siebie warunkach, jak najbardziej zbliżonych do tych w warunkach naturalnych.
• AFRYKARIUM – to unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo.
– spotkanie z przewodnikiem (zwiedzanie ok. 4 godziny)
Trasa:
 Spacer po terenach wystawowych, Iglica, fontanna multimedialna, pergola
 Hala Stulecia z zewnątrz, drewniany kościół św. Jana Nepomucena,
 Spacer po Parku Szczytnickim, bulwary Politechniki Wrocławskiej, port z zacumowanymi statkami, plaża

– Ogród Japoński – To miejsce wyjątkowe, które powstało z podziwu dla japońskiej sztuki ogrodowej, a w jego tworzeniu brali udział specjaliści z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jest on kawałkiem żywej, orientalnej kultury w środku Europy, który pozwala docenić piękno oryginalnych, pochodzących z Japonii roślin
– przejazd na Rynek – spacer, czas na zakup pamiątek
– wyjazd i przejazd do ośrodka, obiadokolacja

II dzień
– wykwaterowanie, śniadanie
– Hydropolis (czas zwiedzania z przewodnikiem 1,5 godz.) Fenomenalne i ultranowoczesne centrum wiedzy poświęcone wodzie. Powstało w podziemiach MPWiK. W Hydropolis znajdziemy interaktywne ekrany i hologramy, na których można obejrzeć historię powstania naszej planety. Wystawa Podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia. Jest też sala relaksu, gdzie można wsłuchiwać się w szum morza i prawdziwe odgłosy z dżungli.
– spotkanie z przewodnikiem (zaczynamy zwiedzanie Wrocławia do 3 godzin)
Trasa:
 Ostrów Tuimski (Katedra Św. Jana Chrzciciela, Most Tumski zwany mostem miłości, spacer uliczkami wyspy, Ostrów Piaskowy, Uniwersytet)
 uliczki Starego Miasta – po drodze krasnoludki, Rynek, Ratusz, Stare Jatki
– wyjazd i przejazd na miejsce zbiórki

Cena zawiera:
– transport autokarowy, opłaty parkingowe i drogowe
– ubezpieczenie NNW
– nocleg w Wrocławiu
– wyżywienie jw.
– bilety wstępu: Zoo + Afrykarium, Ogród Japoński, Hydropolis
– opieka przewodnika wg programu
– opieka przedstawiciela biura

ZAMÓWIENIE WYCIECZKI

Aby zarezerwować wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

    • Termin oraz cenę wycieczki ustalamy indywidualnie z klientem w oparciu o lokalizację szkoły oraz ilość uczestników
    • Telefonicznie lub mailowo ustalamy szczegóły wycieczki z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować i dostosować do Państwa potrzeb)
    • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie