Zielona Szkoła/Wycieczka Szkolna w Darłówku

 Oferujemy turnusy od 4 do 14 dni 

Darłówko – to miejscowość położona w czystej nad morskiej okolicy, z dużym kąpieliskiem i szeroka czystą plażą. Wody Bałtyku w tym rejonie zaliczane są do najczystszych na całym wybrzeżu. Znajda tu państwo wszystko, co potrzebne do zdrowego wypoczynku spokój, wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych, turystyki, wędkarstwa. Dobrze rozwinięta baza gastronomiczna, wiele sklepów z pamiątkami, unikalna architektura królewskiego miasta jakim było niegdyś Darłowo.

♥ Zajęcia na basenie, gimnastyka korekcyjna, inhalacje

Zakwaterowanie:
Ośrodek Wczasowy „Gniewko” położony jest 50 m. od morzamalowniczej części Darłówka Wschodniego. Urokliwe położenie w paśmie zieleni i pięknych kwiatów zaświadcza o wyjątkowości ośrodka. 

Na terenie ośrodka znajduje się:
-stołówka
-basen
-sala gimnastyczna
-sala dyskotekowa

-sale dydaktyczne ze sprzętem RTV
-piłkarzyki i stół do tenisa stołowego
-miejsce na grilla i ognisko
-plac zabaw
-boiska do koszykówki, piłki nożnej i siatkówki

W ramach ceny zapewniamy:
Transport: przejazd autokarem klasy LUX: klimatyzacja, WC, DVD, obsługa przejazdu zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi czasu pracy kierowców. Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach rannych do Darłówka; wyjazd z Darłówka na miejsce zbiórki ok. godz. 08:00 po śniadaniu + wydaniu suchego prowiantu. Tydzień przed wyjazdem wysyłamy do klienta dokładną informację odnośnie wyjazdu, przydziału pokoi.
Zakwaterowanie: Ośrodek “Gniewko” – pokoje 3-6 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.
Wyżywienie: 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja + podwieczorek) zgodnie z zasadami higieny oraz racjonalnego żywienia dzieci. Na drogę powrotną suchy prowiant oraz na wycieczki całodniowe. Turnus rozpoczyna się ciepłą kolacją a kończy śniadaniem + wydaniem suchego prowiantu na drogę).
Opieka rezydenta z ramienia biura koordynującego program zielonej szkoły podczas całego turnusu
Opieka medyczna:  lekarz na wezwanie,  pielęgniarka na terenie ośrodka. Zabezpieczenie podstawowych lekarstw wraz z antybiotykami przepisanymi przez lekarza wg recept. 

Wycieczki/Atrakcje wraz z biletami wstępu:
1.Wycieczka autokarowa z przewodnikiem do Kołobrzegu:

– Przygoda Piracka – program artystyczno – rozrywkowy, uczestnicy staną w oko w oko z piratami
– Wejście na Latarnię Morską
– Zwiedzanie miasta z przewodnikiem m.in.: promenada, Pomnik Zaślubin z Morzem, Katedra

2. Wycieczka autokarowa do Gospodarstwa Edukacyjnego „W Labiryncie” – zajęcia z Animatorami
Przygodę z labiryntami rozpoczynamy na terenie gospodarstwa, gdzie uczestnicy zostają podzieleni na zespoły, które następnie budują swój własny labirynt z klocków. Pierwszy zespół, któremu się to uda rusza przez las do wierzbowych labiryntów. Przed śmiałkami droga, którą wyznaczają zadania gry „O czym szumią wierzby”. W jej rezultacie wszystkie zespoły spotykają się na łące w Pradolinie rzeki Grabowej. Gra „Paprockie zwierzaki” rozgrywana w wielkim labiryncie typu błędnik to tylko rozgrzewka przed walką o zdobycie stojącej przed nim labiryntowej wieży. Po grach i zabawach w zespole labiryntów następuje powrót do gospodarstwa. Oczywiście inną trasą niż wcześniej. Po drodze śmiałkowie m.in. zdobywają „Piaskową górę”. 
Na zakończenie kiełbaska z grilla + napój

3. Rejs Statkiem
4. Trzy wejścia w tygodniu na basen pod okiem ratownika w ośrodku
5. Dwa razy w tygodniu gimnastyka korekcyjna w ośrodku
6. Dwa razy w tygodniu inhalacje solankowe w ośrodku
7. Ognisko/Grill z pieczeniem kiełbasek

Dodatkowo:
– Dyskoteki
– Neptunalia na plaży – dla każdego uczestnika akt chrztu morskiego
– Biuro zabezpiecza art. papiernicze i sprzęt sportowy w celu realizacji programu
– Czapeczka, dyplom – dla każdego uczestnika

Długość turnusu Cena
14 dni
12 dni
11 dni
10 dni
  • W przypadku wyjazdu nad morze uczniów z Szkół Podstawowych klasy III z województwa śląskiego, każdemu uczniowi przysługuje dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska (kwota 170 lub 400 zł)
  • Uczniowie z klas IV, którzy nie uczestniczyli w wyjeździe na zieloną szkołę w klasie III z powodu COVID-19 – mogą skorzystać z dofinansowania w klasie IV
  • Aby otrzymać dofinansowanie minimalny pobyt nad morzem to 10 dni 
Długość turnusu Cena
od 4 do 8 dni Terminy oraz ceny ustalamy indywidualnie z każdym klientem w oparciu o wybrane wycieczki w programie a także ilości uczestników i lokalizację szkoły

Galeria Ośrodka  “Gniewko”