Zielona Szkoła/Wycieczka Szkolna w Łebie

 Oferujemy turnusy od 4 do 14 dni 

Łeba – to nadmorski kurort, który leży na skraju jednego z najpiękniejszych europejskich rezerwatów przyrody – Słowińskiego Parku Narodowego między jeziorami Łebsko i Serbsko. Jest jedną z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych na polskim wybrzeżu. Na tle innych miejscowości to co ją wyróżnia to specyficzny klimat oraz bezustannie usypywane wydmy. Na ponad 10-kilometrowej długości znajduje się wiele szerokich, pięknych i piaszczystych plaż z drobnym, białym piaskiem, który stanowi prawdziwą rozkosz dla stóp.

♥ Łeba posiada plaże, które na długo zapadają w pamięć

Zakwaterowanie:
Dom Wczasowy „Sailor” znajduje się ok. 200 metrów od najszerszej plaży w Łebie, w środku nadmorskiego lasu i 100 m od portu jachtowego, z dala od ruchliwej drogi.  Na terenie ośrodka znajduje się stołówka (bez konieczności wychodzenia na zewnątrz), sala dyskotekowa. Największym atutem tego obiektu jest spokojnie usytuowane miejsca, z dala oz zgiełku miasta, harmidru i pełnego szaleństwa.

W ramach ceny zapewniamy:
Transport: przejazd autokarem klasy LUX: klimatyzacja, WC, DVD, obsługa przejazdu zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi czasu pracy kierowców. Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach rannych do Łeby; wyjazd z Łeby na miejsce zbiórki ok. godz. 08:00 po śniadaniu + wydaniu suchego prowiantu. Tydzień przed wyjazdem wysyłamy do klienta dokładną informację odnośnie wyjazdu, przydziału pokoi.
Zakwaterowanie: D.W “Sailor” pokoje 2-5 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.
Wyżywienie: 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja + podwieczorek) zgodnie z zasadami higieny oraz racjonalnego żywienia dzieci. Śniadania oraz kolacje w formie bufetu, obiady serwowane. Na drogę powrotną suchy prowiant oraz na wycieczki całodniowe. Turnus rozpoczyna się ciepłą kolacją a kończy śniadaniem + wydaniem suchego prowiantu na drogę.
Opieka rezydenta z ramienia biura koordynującego program zielonej szkoły podczas całego turnusu
Opieka medyczna: całodobowo pielęgniarka na terenie ośrodka. Zabezpieczenie podstawowych lekarstw wraz z antybiotykami przepisanymi przez lekarza wg recept. W Łebie znajdują się dwa punkty opieki medycznej.

Wycieczki/Atrakcje wraz z biletami wstępu:
1.Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego
Atrakcją Słowińskiego Parku są ruchome wydmy, które osiągają wysokość kilkudziesięciu metrów i są jednymi z największych w Europie. Ogromne góry piasków przypominają do złudzenia krajobraz saharyjskich ergów.
W cenie:
– Bilet wstępu na przejazd kolejką bajkową lub meleksami z ośrodka do Rąbek i z powrotem
– Bilet wstępu na rejs statkiem z Rąbek do wyrzutni rakiet i z powrotem
– Bilet wstępu do wyrzutni rakiet – muzeum to znajduje się w obrębie Parku Słowińskiego, na terenie dawnego niemieckiego poligonu doświadczalnego, na którym testowano prototypy różnego typu rakiet.
– Bilet wstępu do Słowińskiego Parku Narodowego

2.Wycieczka piesza do Discovery „Łebskie Klocki” – to wystawa z klocków LEGO® łącząca w sobie elementy zabawy i edukacji. Na wystawie będzie można podziwiać imponujące budowle i eksponaty. Przede wszystkim jednak każdy będzie miał możliwość wprawić je samodzielnie w ruch! Takie rozwiązanie zachwyci każdego entuzjastę klocków lego!

3.Wycieczka do Dino Parku w Łebie: wizyta w parku to niezwykła, fantastyczna przygoda w przeszłość, aż do epoki kredy. Tylko tutaj w Łebie w tym Dino Parku aż na 20 ha spotkać można trójwymiarowe gady naturalnej wielkości. Pełna przygód atrakcji trasa, niezapomniane widok i przeżycia, która na zawsze pozostaną w pamięci małego człowieka. 
W programie Dino Parku:
– ścieżka edukacyjna
– mini zoo
– wstęp do galerii minerałów i skamielin
– wstęp do dino kina
– amatorski połów ryb
– pojazdy flinstonów
– małpi Gaj, Strzelanie z łuku
– wiatrówki, kopalnia złota
– kule wodne
– rowerki wodne
– dmuchańce
– mini golf
– ogromne zjeżdżalnie wodne
– bajlandia, zwiedzanie świata bajek w 3d, zamek strachu
– kino 7dMax, dmuchawce
– rowery wodne
– wioska indiańska

4.Wycieczka autokarowa do Sea Parku
– Bilet wstępu do parku – jest największym na Północy parkiem rozrywki dysponującym bogatą ofertą atrakcji rozrywkowych i edukacyjnych związanych tematycznie z morzami i oceanami.
W programie:
– największe Fokarium w Polsce!
– karmienie i tresura fok oraz kotików
– oceanarium prehistoryczne w technologii 3D
– muzeum marynistyczne
– park makiet zwierząt morskich
– wrak na wspak
– park miniatur latarni morskich
– błękitek live show
– gaj małego pirata 
– woliery z ptakami
– plac zabaw 
– kolejka pirata
– park zręcznościowo-linowy dla dzieci

5. Animacja (1 godz.) prowadzona przez animatorów – tematyczne, muzyczno-ruchowe zabawy z wykorzystaniem różnorodnych gadżetów, pobudzających wyobraźnię i zachęcające dzieci do aktywności.  Animacje dzięki swojej ciekawej tematyce i oprawie muzycznej aktywizują i integrują  grupę. „ Akademia Pana Kleksa ” – Naszą wizytę w Akademii rozpoczniemy od rozgrzewki przed lekcją Zoologii. W tajemniczym płaszczu znajdziemy mnóstwo kieszeni, a w każdej z nich wizytówkę i klucz do innej bajki. Zajrzymy do Krainy Skarpetek Nie Do Pary i uruchomimy maszynę do produkcji guzików. Sprawdzimy jak działają  pastylki na porost brody, a przy pomocy pompek powiększających wyczarujemy dla wszystkich pyszną nagrodę.

Dodatkowo:
– Dyskoteki
– Neptunalia na plaży – dla każdego uczestnika akt chrztu morskiego
– Biuro zabezpiecza art. papiernicze i sprzęt sportowy w celu realizacji programu
– Czapeczka, dyplom – dla każdego uczestnika

Długość turnusu Cena
14 dni
12 dni
11 dni
10 dni
  • W przypadku wyjazdu nad morze uczniów z Szkół Podstawowych klasy III z województwa śląskiego, każdemu uczniowi przysługuje dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska (kwota 170 lub 400 zł)
  • Uczniowie z klas IV, którzy nie uczestniczyli w wyjeździe na zieloną szkołę w klasie III z powodu COVID-19 – mogą skorzystać z dofinansowania w klasie IV
  • Aby otrzymać dofinansowanie minimalny pobyt nad morzem to 10 dni 
Długość turnusu Cena
od 4 do 8 dni Terminy oraz ceny ustalamy indywidualnie z każdym klientem w oparciu o wybrane wycieczki w programie a także ilości uczestników i lokalizację szkoły

Galeria Domu Wczasowego “Sailor”