W Kopalni „Guido” zamiast pokładów węgla zdobywa się turystykę, kulturę i rozrywkę!

Na poziomach 170 i 320 czeka na turystów moc atrakcji, których nie sposób zobaczyć nigdzie indziej. Aby przekonać się, jak wyglądała praca górnika, poznać historię górnictwa i jego współczesne oblicze, wystarczy włożyć kask, pobrać górniczą lampę i ruszyć na spotkanie podziemnej przygody! Zwiedzanie Kopalnie „Guido” odbywa się z przewodnikiem trasą edukacyjną z podstawą programową kształcenia ogólnego (dostosowaną do wieku uczestników).

Poziom 170 – Święta Barbara
Od 10 grudnia 2015 turyści ponownie mogą zwiedzać poziom 170, który po rewitalizacji przeistoczył się w poziom świętej Barbary. Odnowiony poziom zaskoczy zwiedzających multimedialnymi projekcjami wody wdzierającej się do chodnika górniczego i hukiem wybuchających materiałów strzałowych. Spore wrażenie robi także mapping prezentujący dzieje patronki górników oraz kaplica z witrażem i rzeźbą świętej Barbary.

POZIOM 320
Największymi atrakcjami na poziomie 320 są pokazy pracy wielkich maszyn górniczych i przejazd elektryczną kolejką podwieszaną. To właśnie tutaj znajduje się najgłębiej położona w kopalni węgla kamiennego trasa turystyczna w Europie! Odkrywanie poziomu 320 wiąże się przede wszystkim z poznawaniem rozwoju techniki górniczej od końca XIX wieku aż do czasów współczesnych.

Informacje:
– czas zwiedzania ok. 2,5-3 godz.
– temperatura pod ziemią wynosi 13-16 stopni Celsjusza niezależnie od pory roku
– zalecany odpowiedni ubiór i obuwie z płaską podeszwą
– z uwagi na różnice ciśnień, odradzamy zwiedzanie osobom z ciężkimi schorzeniami

Cena zawiera:
– transport autokarowy, opłaty parkingowe i drogowe
– bilet wstępu
– zwiedzanie z przewodnikiem
– opieka przedstawiciela biura

ZAMÓWIENIE WYCIECZKI

Aby zarezerwować wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

    • Termin oraz cenę wycieczki ustalamy indywidualnie z klientem w oparciu o lokalizację szkoły oraz ilość uczestników
    • Telefonicznie lub mailowo ustalamy szczegóły wycieczki z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować i dostosować do Państwa potrzeb)
    • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie