JURA KREATYWNIE

Uczestnictwo w czterech atrakcjach/warsztatach

W programie:
1. Muzeum Dawnych Rzemiosł mieści się w blisko stuletnim młynie elektrycznym. Obiekt został pomyślany jako muzeum interaktywne – rodzaj parku technicznego. Zwiedzający Stary Młyn wyruszają w pasjonującą podróż w czasie. W jej trakcie poznają historię pięciu głównych rzemiosł obecnych od wieków w Żarkach: młynarstwa, piekarstwa, szewstwa, bednarstwa i kołodziejstwa. Stary Młyn to miejsce gdzie nowoczesność łączy się z tradycją, a zabawa z nauką. Elementy ekspozycji pozwalają na: dotykanie, zaglądanie, sprawdzanie, wąchanie itd. Zwiedzający mogą samodzielnie wykonywać drobne prace związane z rzemiosłami, zarówno podczas zwiedzania ekspozycji jak i podczas zajęć warsztatowych.
– zwiedzanie Starego Młyna z przewodnikiem (1 godz.)

2. Warsztaty wytwarzania słodyczy do magicznej i słodkiej krainy HokusPokuss (ok. 1 godz.) Dzieci obserwują proces wytwarzania lizaków i cukierków od momentu, kiedy cukier jest jeszcze w formie płynnej, po dolewanie barwników i aromatów, wyrabianie masy cukrowej, a na końcu najbardziej przyjemna i atrakcyjna część dla naszych gości – własnoręczne formowanie swojego lizaka. W trakcie pokazujemy również, jak wyczarować przeróżne bajkowe kształty z cukru, częstujemy jeszcze ciepłymi słodyczami i doskonale się przy tym bawimy. Na miejscu także sklepik z ręcznie wyrabianymi oryginalnymi słodkościami, gdzie można zakupić m. in. cukrowe róże, cukierki i lizaki w wielu niespotykanych smakach i kolorach oraz postacie z gier i bajek – Myszka Minnie, Angry Birds, Minionek itp.

3. Mali włoscy kucharze (ok. 1 godz.) Kolorowa i smaczna, bo każde dziecko zrobi ją dla siebie samo. Takie jest właśnie zadanie w ramach warsztatów robienia pizzy pod okiem profesjonalnego kucharza. Do tego szczypta fachowej wiedzy, pokaz kulinarnych umiejętności i ciekawostek z kuchni. Warto spróbować, bo na pewno będzie smacznie!

4. Warsztaty w pracowni EtnoJura w Żarkach na Jurze – to miejsce wyjątkowe, kolorowe, kreatywne i pachnące sianem! Można tu samodzielnie wykonać przeróżne ozdoby, malowane z drewna, motane z siana, wyplatane z wikliny, malowane farbami, zdobione bibułą, w zależności od pomysłu i ochoty. Umiejętnościami się nie przejmuj, z pomocą Pań każdy odnajdzie tu swą artystyczną duszę i łatwo stworzy coś pięknego. Ułatwiają to półprodukty, specjalnie w tym celu przygotowane.

(Uczestnictwo w wybranych warsztatach w pracowni EtnoJura 1 godz.)
Warsztaty do wyboru:
1.Warsztaty WIELKANOCNE eko-dekoracje na 100 sposobów! Najbliższe święta to doskonała okazja do zabaw naturalnymi materiałami i wiosennymi kolorami. Korzystając z siana, wikliny czy brzozy robimy świąteczne dekoracje na różne sposoby.
2. Serca na 3 sposoby Ktoś z bliskich obchodzi urodziny lub inną uroczystość? Dzień Babci, Dzień Mamy lub Taty? Zapraszamy do pracowni.
3. Challenge zawieszka To warsztat dla młodzieży od 10 roku życia. Każdy wybiera sobie wstępnie przygotowaną zawieszkę i dalej kończy ją sam. Wypycha, zszywa dekoruje, a potem zostaje już tylko zapiąć kółeczko i dopiąć do plecaka lub torby.
4. Bajkowe warsztaty Warsztaty inspirowane postaciami z bajek, podczas których każde z dzieci robi dwie postaci bajkowe. Najczęściej wybierane przez dziewczynki to Elza i Olaf, a przez chłopców Zygzak i Olaf.
5. Wesołe cudaki i zwierzaki z siana Sianko, kolorowa tasiemka, ziarna kukurydzy lub fasola – tylko tyle wystarczy by każdy stworzył wesołe zwierzątko lub swojego cudaka. Dobra zabawa, masa śmiechu i zadowolona mina z własnego talentu – GWARANTOWANE!
6. Malowana farma Każde z dzieci wybiera swoje zwierzątko do malowania i tak powstaje cała kolorowa farma; … a w niej koguty, kury, króliczki, koniki, krowy, świnki
7. Kwadratowy świat Drewno to przyjemny, ekologiczny materiał, a udostępnione w wielu różnych kształtach pozwala na kreatywność. Uczestnicy dostają znane od zawsze drewniane klocki oraz kołeczki i składają swoje postacie i zwierzaki, na koniec zostaje już tylko zabawa kolorami.
8. Robimy zabawki Wracamy do początków zabawkarstwa. My opowiadamy o tym z czego i jak dawniej robiono zabawki, a dzieci tworzą własne. Malują konie na kółkach, auta, koty, motyle, kwiaty.
9. Warsztat świąteczny eko-ozdoby (BOŻE NARODZENIE): Drewniane aniołki, Aniołki z siana, Bałwanki z siana, Drewniane bombki, Bawełniane choinki, Ozdoby z wikliny, Składane choinki

Cena zawiera:
– transport autokarowy, opłaty parkingowe i drogowe
– bilet wstępu – cały pakiet
– opieka przedstawiciela biura

ZAMÓWIENIE WYCIECZKI

Aby zarezerwować wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

    • Termin oraz cenę wycieczki ustalamy indywidualnie z klientem w oparciu o lokalizację szkoły oraz ilość uczestników
    • Telefonicznie lub mailowo ustalamy szczegóły wycieczki z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować i dostosować do Państwa potrzeb)
    • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie