Wrocławski Ogród Zoologiczny i Afrykarium w jednym

ZOO – jest wyjątkowym miejscem rekreacji i odpoczynku położonym pośród terenów zielonych, w tym starodrzewiem. Daje schronienie 10 500 zwierząt, które reprezentują około 1 100 gatunków, w tym zagrożone wyginięciem, a nawet niewystępujące już w naturalnym środowisku.

AFRYKARIUM – to unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo.

Zobaczysz Czarney Kontynent, w którego skład wchodzą:

1.Morze Czerwone
W zbiorniku o pojemności miliona litrów wody powstał ekosystem rafy koralowej, gdzie można podziwiać ponad 60 gatunków pięknych, kolorowych ryb.

2. Afryka Wschodnia
Spotkamy tutaj m.in. hipopotamy nilowe, które pod wodą poruszają się z wielką gracją.
Obok mieszkają niezwykłe mrówniki często mylone z południowoamerykańskimi mrówkojadami oraz wzbudzająca duże zainteresowanie kolonia golców – niezwykłych gryzoni. Dalej znajdują się dwa akwaria z endemicznymi rybami z jezior Wielkich Rowów Afrykańskich – Tanganiki i Malawi, a także jedne z najmniejszych antylop świata, czyli dikdiki.

3. Kanał Mozambicki
Jego największą atrakcją jest 18 metrowy przezroczysty tunel z akrylu, który umożliwia podziwianie żółwia zielonego, rekinów, płaszczek, a także innych gatunków ryb.

4. Wybrzeże Szkieletów
Mieszkańcami tej strefy są kotiki afrykańskie (często mylone z fokami) oraz pingwiny przylądkowe (inaczej tońce), a także meduzy, mureny oraz ciekawe gatunki ryb jak np. skrzydlica.

5. Dżungla nad rzeką Kongo
W dżungli otaczającej rzekę Kongo mieszkają krokodyle i manaty – niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami. Dołączyły do nich liczne gatunki ptaków.

 

W cenie wycieczki:
– transport autokarowy, opłaty parkingowe i drogowe
– bilet wstępu
– opieka przedstawiciela Biura

 

Za dodatkową opłatą istnieje możliwość zorganizowania „ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH” 60 minut

Głównymi celami ogrodu zoologicznego są: ochrona gatunków zagrożonych wyginięciem i upowszechnianie wiedzy z ekologii, biologii, ochrony środowiska i behawioru zwierząt. Cele te realizowane są na wiele różnych sposobów. Jednym z nich są zajęcia edukacyjne, prowadzone przez cały rok, zarówno na terenie ZOO, jak i w sali wykładowej.

Poniżej warsztaty do wyboru:
Tematy całoroczne:
1. ZMYSŁY W ŚWIECIE ZWIERZĄT (w jaki sposób zwierzęta przygotowały się do życia nocą) klasy I-IV
2. CZY WIESZ CO JEŻ? – czym się żywią zwierzęta i jakie mają zęby – klasa I-III
3. POGADAJMY O GADACH – czym gady różnią się od płazów – klasa I-III
4. TE WSPANIAŁE ROBALE – próbujemy określić cechy charakteryzujące zwierzęta bezkręgowe – klasa I-III
5. BLISKIE SPOTKANIE Z MAŁPAMI – czy człowiek pochodzi od małpy – klasa I-VI oraz VII-VIII
6. DRAPIEŻNIK EUROPY – co to jest drapieżnik? Co robi aby przetrwać? – klasa I-VI
7. STOP NIELEGALNEMU HANDLOWI – nielegalny handel zwierzętami – klasa VII-VIII
8. DARWIN – jak zmieniać świat, w jaki sposób przyroda wpływa na bioróżnorodność? – klasa VII-VIII

Tematy od kwietnia do października:
9. Zwierzęta Azji – klasa IV-VI, oraz VII-VIII
10. Od Andów po Amazonkę – Ameryka Południowa – klasa IV-VI
11. Życie na sawannie – co to jest sawanna? Po co zebra ma paski? – klasa IV-VI
12. Dwa bieguny – czym rożni się biegun Północy od Południowego? Jakie zwierzęta tam żyją? – klasa I-VI, oraz VII-VIII

 

Powyższą wycieczkę możemy połączyć ze zwiedzaniem “HYDROPOLIS” lub “PANORAMY RACŁAWICKIEJ”

HYDROPOLIS – Fenomenalne i ultranowoczesne centrum wiedzy poświęcone wodzie. Powstało w podziemiach MPWiK. W Hydropolis znajdziemy interaktywne ekrany i hologramy, na których można obejrzeć historię powstania naszej planety. Wystawa Podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia. Jest też sala relaksu, gdzie można wsłuchiwać się w szum morza i prawdziwe odgłosy z dżungli. Obiekt zlokalizowany jest w zabytkowym budynku przy ul. Na Grobli, gdzie wcześniej znajdował się zbiornik czystej wody o powierzchni ponad czterech tysięcy metrów kwadratowych.

PANORAMA RACŁAWICKA – jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15 × 114 m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), „przenosi” widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.

ZAMÓWIENIE WYCIECZKI

Aby zarezerwować wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

    • Termin oraz cenę wycieczki ustalamy indywidualnie z klientem w oparciu o lokalizację szkoły oraz ilość uczestników
    • Telefonicznie lub mailowo ustalamy szczegóły wycieczki z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować i dostosować do Państwa potrzeb)
    • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie