Dwudniowa wycieczka do Istebnej

Gmina Istebna położona jest w południowej części województwa śląskiego, u styku trzech granic: polskiej, czeskiej i słowackiej, a tworzą ją trzy wsie: Istebna, Jaworzynka i Koniaków, stąd też często bywa określana mianem „Trójwsi Beskidzkiej”. Położona na malowniczych stokach Beskidu Śląskiego pozwala cieszyć się i rozkoszować pięknem przyrody, gościnnością mieszkańców i licznymi atrakcjami turystycznymi.

Zakwaterowanie:
Centrum Szkoleniowo-Wypoczynkowe „Halniak” jest starannie utrzymanym, obiektem, położonym w sąsiedztwie rzeki Olzy, składającym się z 4 pawilonów. Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 2-5 – osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Budynki murowane, ze stałym CO. Na terenie Ośrodka znajdują się: duża stołówka, świetlica przystosowana do organizacji dyskotek, świetlice do prowadzenia zajęć grupowych, basen zewnętrzny, profesjonale boisko do siatkówki plażowej, mini boisko do piłki nożnej, stoły do ping-ponga. Teren rozległy i ogrodzony. Sklep w odległości 700 m.

Program wycieczki
1. dzień:
Wyjazd w godzinach rannych z miejsca zbiórki, przejazd do Ośrodka „Halniak” w Istebnej
W programie:
– ścianka wspinaczkowa (przy asekuracji instruktora; każdy wchodzi po dwa razy)
– quady (każdy przejeżdża dwa kółka na torze, przy grupach dziecięcych dajemy instruktora)
– korzystanie z infrastruktury ośrodka (korzystanie z boisk) – biuro zabezpiecza art. sportowe
– obiadokolacja
– dyskoteka (3 godz.) z DJ
– nocleg

* możliwość pobytu w Parku Wodnym w Istebnej

2. dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka
OPCJA I
• Przejazd do Centrum Produktu Regionalnego:
-Prelekcja na temat tradycyjnego kulturowego wypasu owiec w Karpatach – jego znaczenia dla zachowania dziedzictwa kulturowego i bioróżnorodności oraz degustacja tradycyjnych serów regionalnych. Celem zajęć jest zapoznanie uczestników z tematyką gospodarki pasterskiej, wpływu owiec na zachowanie bioróżnorodności oraz przedstawienie codziennego życia pasterzy na hali. O mleku, serach, mięsie i wełnie – czyli interaktywna rozmowa z o tym: Po co owcom dzwonki? Dlaczego pasterz gra na fujarce? Jak się robi sery?
-Degustacja regionalnych serów z bacówki
• Przejazd do Koniakowa ( Muzeum Koronkarstwa) Koronka koniakowska to rękodzieło o ponad 200 letniej tradycji, dzięki niej Koniaków jest znany na całym świecie. Z koronki koniakowskiej tradycyjnie wykonywano serwety i obrusy okrągłe, owalne i prostokątne, które zdobiły ołtarze, stoły oraz elementy ubioru.
• Przejazd do Istebnej (Muzeum Regionalne „Chata Kawuloka”) to zabytkowa izba regionalna powstała w 1863 roku. Należała kiedyś do Jana Kawuloka, wybitnego propagatora kultury regionalnej, twórcy instrumentów ludowych i gawędziarza z Istebnej. Po jego śmierci, opiekę nad domem przejęła córka – gawędziarka Zuzanna Kawulok, a pomaga jej w tym kustosz chaty, folklorysta z zamiłowania – Janusz Macoszek

OPCJA II
Spotkanie z przewodnikiem, wjazd kolejką linową krzesełkową na Polanę Stokłosice, przejście piesze z przewodnikiem: Polana Stokłosica- Czantoria Wielka (1,5km), pobyt na Szczycie Czantorii – zjazd, przejazd do Wisły, zwiedzanie miasta (park, amfiteatr, figura Adama Małysza z czekolady), czas wolny na Rynku.

Cena zawiera:
– transport autokarowy, opłaty parkingowe i drogowe
– ubezpieczenie NW
– nocleg w ośrodku w pokojach z pełnym węzłem sanitarnym
– organizacja programu jw.
– wyżywienie jw.
– bilety wstępu w cenie
– opieka przedstawiciela biura

ZAMÓWIENIE WYCIECZKI

Aby zarezerwować wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

        • Termin oraz cenę wycieczki ustalamy indywidualnie z klientem w oparciu o lokalizację szkoły oraz ilość uczestników
        • Telefonicznie lub mailowo ustalamy szczegóły wycieczki z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować i dostosować do Państwa potrzeb)
        • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie